کد خبر: 1120578 A

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان از وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم حمایت کرد و او را هماهنگ با سیاست‌های کی دولت دانست.

به گزارش ایلنا، محمد واعظ گفت: معتقدم دکتر حجت الله عبدالملکی جزء مجموعه افرادی می‌باشد که می‌توان راجع به توانایی اجرایی آن در مجموع و مقایسه‌ای اظهار نظر مثبت داشت. 

وی افزود: مسئولیت مهم و اصلی در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گسترش و تامین اشتغال بوده که با توجه به طرح‌های پژوهشی انجام گرفته توسط عبدالملکی و همچنین مسئولیت اجرایی که وی در سال‌های اخیر داشتند، در این زمینه از ذهنیت اجرایی خوبی برخوردار و هم توانایی موفقی در هماهنگی آن با سیاست‌های کلی دولت را نیز دارا می‌باشد. 

واعظ ادامه داد: مسئولیت دیگری که در این وزارتخانه بسیار مهم بوده فعالیت‌های بیمه‌ای است. متاسفانه به خاطر احکام و تکالیفی که قبلا دولت‌ها برای صندوق‌های بیمه بازنشستگی و مستمری تعیین می‌کردند، با توجه به تغییر ساختار دولت‌ها مجبور به کمک‌های مالی به صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی می‌شدند. حل ریشه‌ای این موضوع در آینده بسیار مهم بوده و داوطلب وزارت کار لازم است در این جهت چند قدم اساسی اتخاذ نماید. 

این استاد دانشگاه تشریح کرد: اولین گام اساسی که وزیر کار باید به آن توجه داشته باشد، تهیه لیست حسابداری مالی شرکت‌های بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی در مقیاس کلان است تا مبنایی برای تنظیم رابطه مالی دولت با آن‌ها شود. گام دوم نیز این بوده که چگونه می‌توان سیر بدهی دولت به این صندوق‌ها را معکوس کرد، که در این رابطه هم باید تسلط بر واقعیات میدانی داشت و همچنین یک برنامه زمانبندی شده در این خصوص تهیه و تنظیم نمود. گام سوم نیز حوزه تعاون بوده و این که چگونه می‌توان واقعیت موجود را در جهت اسناد بالادستی تغییر داد که این خود نیازمند به تعاملات جدی و سخت است. 

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: امید است این وزیر پیشنهادی کار با استعانت از درگاه الهی و کمک متخصصین و کسانی که در این عرصه تجربه میدانی دارد قادر به ایفای مسئولیت باشد.

انتهای پیام/
وزیر کار وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی دولت سیزدهم حجت الله عبدالمالکی ویر کار دولت سیزدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر