کد خبر: 1120134 A

کارگران سیمبان شرکت توزیع برق کشور، از وزیر پیشنهادی نیرو درخواست کردند در صورت گرفتن رای اعتماد از مجلس پیگیر وضعیت شغلی جانی سیمبانان باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران سیمبان شرکت توزیع برق کشور از مشکلاتی که در نتیجه حضور پیمانکاران منجر به ایجاد شرایط نابرابر شغلی و از همه مهمتر به خطر افتادن جان سیمبانان شده، به عنوان دغدغه‌های اصلی سیمبانان یاد کرده و خواستار ارائه برنامه‌های «علی اکبر محرابیان» وزیر پیشنهادی نیرو در این موضوعات شدند.

این کارگران با بیان اینکه سالهاست چند هزار سیمبان با حقوق نابرابر در ارتفاع تیرکهای برق در سخت‌ترین شرایط و استرس‌زا مشغول کارند اما پیگیری‌های آن‌ها در بهبود وضعیت شغلی و جانی‌شان بی‌نتیجه بوده، از وزیر نیرو درخواست کردند در صورت گرفتن رای اعتماد از مجلس با سروسامان دادن به وضعیت شرکت‌های پیمانکاری توزیع برق کشور پیگیر وضعیت شغلی و جانی سیمبانان باشد.

کارگران سیمبان در بخش پایانی سخنان خود گفتند: سامان دادن به فعالیت‌های کارگران سیمبان که تعدادشان هم کم نیست، یکی از اقدامات مهمی است که نهادهای مرتبط به ویژه وزارت نیرو باید آن را در اولویت کاری خود قرار دهند بنابراین از نمایندگان مجلس درخواست داریم قبل از دادن رای اعتماد پیگیر حقوق از دست رفته سیمبانان و برنامه آتی وزیر پیشنهادی در مورد آن‌ها و سایر همکارانشان باشند.

انتهای پیام/
مجلس وزیر نیرو رای اعتماد کارگران سیمبان پیگیری مطالبات کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر