کد خبر: 1116599 A

کارگران شهرداری «سالند» در شهرستان دزفول استان خوزستان از تاخیر در پرداخت معوقات مزدی و بیمه‌ای خود انتقاد دارند.

جمعی از کارگران شهرداری «سالند» در تماس با خبرنگار ایلنا، گفتند: در پنج ماه سپری شده از سال جدید، هنوز چهارحقوق معوقه طلبکارند. پرداخت حق بیمه کارگران نیز همسان با حقوق به تاخیر افتاده است.

این کارگران که هر ماه مطالبات خود را با تاخیر دریافت می‌کنند، گفتند: شهردار مدعی است منابع مالی کافی ندارد به همین دلیل حقوق کارگران به تاخیر افتاده است.

این کارگران با بیان اینکه در تامین هزینه‌های اولیه زندگی درمانده‌ایم، اظهار داشتند: نمی‌توانیم تامین معاش خانواده‌هایمان را تامین کنیم. هر چند ماه یک بار بخشی از مطالباتمان پرداخت می‌شود، گرانی امان‌مان را بریده و خسارات غیرقابل جبرانی به زندگی‌مان وارد شده است.

این کارگران خواستار پرداخت هرچه زودتر معوقات مزدی خود شدند و گفتند: شهرداری باید هرچه سریعتر مطالبات مزدی‌مان را کامل پرداخت کند تا از این وضعیت خارج شویم.

آن‌ها گفتند: شمار زیادی کارگر در مجموعه شهرداری سالند کار می‌کنند که جدا از حقوق، حق لباس، اضافه کاری و بخشی از عیدی و پاداش سال گذشته خود را طلبکارند و به‌رغم وعده‌های داده شده درخصوص پرداخت معوقات حقوقی کارگران، هنوز هیچ اقدامی ازسوی شهرداری جهت پرداخت این مطالبات صورت نگرفته است.

به گفته آن‌ها؛ سال گذشته کارفرما به جای پرداخت کامل حقوق، اعلام کرد به دلیل نداشتن منابع مالی کافی قصد دارد با فروش بخشی از زمین‌های مسکونی که در دست دارد مطالبات کارگران را بپردازد. سال جاری علارغم فروش زمین‌ها هیچ پولی به حساب کارگران واریز نشد که موجب انتقاد و گلایه کارگران شد.

طبق اظهارات آن‌ها؛ مشکل دیگر این است که حق بیمه کارگران پرداخت نشده و کارگرانی که برای گرفتن خدمات درمان به مراکز درمانی و آزمایشگاهی مراجعه می‌کنند از پذیرش‌شان جلوگیری می‌شود.

این کارگران با ابراز نگرانی از وضعیت بوجود آمده برای همکاران خود اظهار داشتند: از مسئولان شهرداری و شورای شهر می‌خواهیم با درک همه مشکلاتی که در نتیجه‌عدم دریافت مزد برای مجموعه کارگران شهرداری بوجود می‌آید، درخصوص پرداخت مطالبات مزدی ما اقدام کنند.

انتهای پیام/
4 ماه حقوق معوقه کارگران شهرداری «سالند»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر