کد خبر: 1113519 A

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم بزودی تخصیص اعتبارات سازمان هدفمندی صورت گیرد و مطالبات آبداران و کارگران آبفا تا حد امکان پرداخت شود.

به گزارش ایلنا، قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان، در آئین بهره برداری از پروژه خطوط انتقال تامین آب تاسیسات امام علی (ع) و جنوب هویزه در خصوص گلایمندی آبداران و کارگران آبفا نسبت به‌ عدم پرداخت مطالباتشان اظهار کرد: با پیگیری‌هایی که داشتم قبل از عید نوروز مبالغی برای پرداخت مطالبات تامین شد و بخشی از مطالبات پرداخت شد.

وی افزود: امروز نیز قبل از حضور در این مراسم به من گفته شد که آبداران که مطالبات معوق دارند اعتراض دارند و در مراسم شرکت نکن که گفتم برای شنیدن صدای آن‌ها در جمعشان حاضر حاضر می‌شوم تا اعتراض آن‌ها را بررسی نمایم.

استاندار خوزستان بیان کرد: همچنین مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان سازمان هدفمندی به آبفای کشور داده و آقای نوبخت دستور داده‌اند که ۵۰ میلیارد تومان از این رقم به استان خوزستان تخصیص یابد.

سلیمانی تصریح کرد: کل بدهی حقوق بدون محاسبه بیمه ۱۰۵ میلیارد تومان است و مدیرعامل آبفا کشور قبلا گفته بود حدود ۹۰ میلیارد تومان از سازمان هدفمندی مطالبات دارد که در صورت تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد تومان از آن را به استان خوزستان خواهد داد.

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم بزودی این تخصیص‌ها صورت گیرد و مطالبات آبداران و کارگران آبفا تا حد امکان پرداخت شود.

سلیمانی عنوان کرد: همچنین کشاورزان از سال ۹۸ طلب داشتند و ۶۳ درصد از مطالبات پرداخت شده بود و ۲۳۰ میلیارد تومان جذب کردیم و به حساب کشاورزان واریز کردیم و تنها ۵۶ میلیارد تومان باقی مانده است که از دولت مصوب گرفتم که این رقم هم تامین و پرداخت شود، برای دام‌های تلف شده نیز رقمی گرفتیم که این خسارت نیز پرداخت شود.

انتهای پیام/
استاندار کارگران آبفای خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر