کد خبر: 1110106 A

کارگران خطوط ابنیه فنی پیشوای ورامین به نامشخص بودن وضعیت مطالبات معوقه مزدی و بیمه‌ای خود اعتراض کردند.

به گزارش ایلنا، منابع کارگری در خطوط ابنیه فنی پیشوای ورامین گزارش دادند، صبح امروز چهارشنبه (۶ مرداد ماه) کارگران ابنیه فنی ناحیه ریلی پیشوای ورامین در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت مطالبات معوقه خود در محدوده محل کار خود اعتراض صنفی برگزار کردند.

کارگران با بیان اینکه ۱۲۶ روز از آغاز سال می‌گذرد و کارگران ابنیه فنی فقط نیمی از حقوق اردیبهشت ماه خود را دریافت کرده‌اند، افزودند: با بی‌توجهی مسئولان به مطالبات کارگران درنهایت تصمیم گرفتیم طبق فراخوانی که از قبل داده بودیم به اعتراضات صنفی خود در چارچوب قانون ادامه دهیم.

او با بیان اینکه کارگران ابنیه فنی همواره به دنبال احقاق حقوقشان از طریق قانون هستند، اظهار داشت: در حال حاضر شمار زیادی از کارگران به دلیل دریافت نکردن به موقع حقوق و بیمه در وضعیت معیشتی خوبی به سر نمی‌برند.

کارگران معترض اظهار داشتند: در حال حاضر کسی در راه آهن پاسخگوی مطالبات مزدی و بیمه‌ای کارگران ابنیه فنی نیست تا به مشکلاتمان رسیدگی کند.

به گفته کارگران ابنیه فنی ناحیه پیشوای ورامین درکنار عدم تحقق برخی مطالبات کارگران در این واحد ریلی، کارگران با قراردادهای موقت کار، امنیت شغلی خود را در خطر می‌بینند.

انتهای پیام/
معوقات مزدی اعتراض کارگران ابنیه فنی پیشوای ورامین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر