کد خبر: 1107275 A

حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با انتشار پیامی درگذشت محمد مظفری (فعال کارگری سابق و عضو کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، در متن این پیام تسلیت آمده است:

بسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِیمِ

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۸ تیرماه پیامک ارسالی از جانب مهندس احمد رشیدی از دوستان قدیمی مبنی بر تسلیت درگذشت حاج محمد مظفری موجب تأسف و تألم خاطر گردید. این خبر به قدری برایم غیر قابل باور بود که نمی توانستم درگذشت حاج محمد مظفری رفیق بی ادعا، سخت‌کوش و خادم بدون منت و چشمداشت نسبت به جامعه بیمه‌شده بالاخص کارگران را بر اثر ابتلا به کرونا، بپذیرم. امروزه ملت شریف ایران بسیاری از اقوام، آشنایان و دوستان خود را در اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا از دست می دهند. اما چه می توان گفت در حالی که سفر از این دنیا، آشکارترین تفسیر فلسفـه خلقت در گیتی است و مشیت الهی نیز بـر آن تعلق گرفـته است.

اشک هایم بی اختیار به یاد روزهایی که مرحوم حاج محمد مظفری با حضور گرم خود در جلسات کمیته بیمه و درمان، به عنوان استاد اخلاق و عصاره خدمت پیرامون معضل و مشکلات پیش روی سازمان تأمین اجتماعی و جامعه بیمه شده و چگونگی برخورد با این معضلات، دلسوزانه ارائه طریق می‌نمودند، جاری شد. آن مرحوم همیشه نسبت به رسیدن سازمان به نقطه سر به سر، نقطه ای که میزان درآمدها با میزان هزینه ها برابر است هشدار می‌دادند. آن مرحوم بیم این را داشت که روزی فرا برسد و سازمان توانایی ارائه خدمات بیشتر و رسیدن به سوددهی یا همان رد شدن از نقطه سر به سر را نداشته باشد و تاکید می نمودند اگر روزی این اتفاق برای سازمان حادث شود وضعیت ما با صندوق های کشوری و لشکری و فولادی‌ها متفاوت خواهد بود و کار ما با کرام الکاتبین است. آری امروز واقعاً حجم مشکلات و معضلات پیش روی سازمان به نحوی است که دولت، کارفرما و اصلاحات ساختاری و پارامتریک نمی تواند آن را حل کند و سازمان را به مسیری هدایت می کنند که مرحوم مظفری دغدغه و بیم آن را داشت.

اخلاق، ادب، متانت و دانش مرهون افرادی مثل مرحوم حاج محمد مظفری بوده که در کمال خضوع، ثمره حضور موثر خود را با عشق و ایمان به دیگران بخشیده اند. سال ها تلاش و مجاهدت این فقید عزیز در عرصه های مختلف و تلاش صادقانه در راستای خدمت به جامعه کارگری در صحیفه سترگ مجاهدان این مرز و بوم ثبت و مانا خواهد شد. بی تردید التیام فقدان جانسوز این تحلیل گر و آینده نگر وارسته جز با رضایت بر مشیّت الهی میسّر نخواهد بود.

امروز که حاج محمد مظفری در بین ما نیست و وظیفه بدرقه کردن ایشان به خانه ابدی را هم کرونا از ما صلب کرده است؛ جای دارد مصیبت درگذشت این یار جامعه کارگری را به خانواده داغدار و همه کسانی که از خدمات شایان این عزیز سفر کرده در زمان حیاتش بالاخص جامعه کارگری و همکاران سازمانی ایشان تامین اجتماعی بهره‌مند شدند، تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت حق خواهان قرار دادن روح این عزیز سفر کرده در جوار ارواح طیبه شهدا و صالحین را مسئلت می نمایم.

امید است جامعه کارگری کشور در جهت پیشبرد اهداف آن مرحوم که همانا حفظ سازمان تامین اجتماعی که یک سازمان بین النسلی است با هم متحد و همدل باشند و لحظه ای دست از تلاش برندارند.

انتهای پیام/
حسن صادقی حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر