کد خبر: 1106849 A

هیات وزیران، به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی ، سیاست‌های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو را تصویب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بر اساس این تصویب نامه کارآفرین پیشرو شخصی که کسب و کار بنیانگذاری شده توسط او موجب ارتقای زنجیره ارزش صنعت مربوط خود شده و به سطح مشخصی از رشد شاخص ترکیبی اشتغال، فروش و صادرات دست یافته است. 

اولین پیشرو بودن می‌تواند در یکی از زمینه‌های دستیابی به بازارهای جدید و رقابتی، دست‌یابی به برند فراملی و پیاده‌سازی سازو کارهایی در کل زنجیره ارزش که موجب ارتقای کیفیت یا کاهش هزینه کل زنجیره ارزش صنعت مربوط شود. 

بر اساس این مصوبه هرساله سهم کارآفرینان پیشرو از تسهیلات و مشوق‌های بودجه‌ای در قوانین بودجه سنواتی منظور می‌شود و برنامه‌های تحت عنوان موضوع تولید و اشتغال با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه تعیین خواهد شد. 

کارآفرینان پیشرو همچنین می‌بایست یکی از فعالیت‌های زیر را به عنوان مسوولیت اجتماعی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه بر عهده گیرند. 

بر این اساس راه اندازی مرکز نوآوری، باشگاه کارآفرینان نوجوان، مراکز رشد کارآفرینی یا باشگاه صادرات شتابدهی، پرورش و رشد گروه‌های جوان دارای ظرفیت بالا، راه اندازی کافه کارآفرینی در زیست بوم، اجرای فعالیت‌های سبز و دوستدار محیط زیست، بسترسازی برای گفت وگوی سیاست گذاران منطقه‌ای و بازیگران زیست بوم و…از جمله این فعالیت هاست. 

برای مشاهده مصوبه کامل به این لینک مراجعه کنید. 

انتهای پیام/
سیاست‌های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر