کد خبر: 1104428 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

سهیلا جلودارزاده گفت: به نظر من بهترین زمان زندگی کارگران زمانی بود که آقای مرحوم غرضی مسئول تامین اجتماعی و آقایان کمالی و سرحدی و محجوب نیز شخصیتهای فعال کارگری ما بودند. تفکر پاک و صالحی که آقای سرحدی‌زاده داشتند در عمل باعث اتخاذ تصمیم‌ها و رویکردهای عادلانه‌ای شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سهیلا جلودارزاده (رئیس اتحادیه زنان کارگر و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی) در خصوص ابوالقاسم سرحدی‌زاده گف: ایشان در انسانیت، سبک زندگی، رفاقت و محبت نمونه بودند و یکی از خصوصیات ایشان این بود که هیچ تفاوتی بین کارگران با دیگر گروه‌ها قائل نبودند. به شرافت کارگران اعتقاد داشتند و چه در دوران وزارت و چه نمایندگی در مجلس مدافع حقوق کارگران بودند. 

وی گفت: یکی از اقدامات مهم ایشان تلاش برای تصویب قانون کار در سال ۶۹ بود. این قانون زمانی تصویب شد که ما در دوره‌ی نابسامان روزهای اولیه بعد از انقلاب بودیم و امکان داشت در آن فضا حقوق کارگران تضییع شود، بنابراین تصویب قانون کار در آن مقطع حمایت بزرگی از کارگران بود و اجازه نداد ظلم مضاعفی بر کارگران وارد آید. 

جلودارزاده اظهار کرد: به نظر من بهترین زمان زندگی کارگران زمانی بود که آقای مرحوم غرضی مسئول تامین اجتماعی و آقایان کمالی و سرحدی و محجوب نیز شخصیتهای فعال کارگری ما بودند. تفکر پاک و صالحی که آقای سرحدی‌زاده داشتند در عمل باعث اتخاذ تصمیم‌ها و رویکردهای عادلانه‌ای شد. 

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: من یادم می‌آید در آن زمان کسانی که بیمه دولتی یا کشوری بودند سعی می‌کردند بیمه خود به بیمه تامین اجتماعی تغییر دهند؛ در واقع این قضیه به خوبی نشان می‌دهد که در آن زمان خدمات خوبی از جانب تامین اجتماعی برای کارگران در نظر گرفته شده بود. همه‌ی اینها حاصل تفکر انسانی و عدالت‌خواهانه‌ی سران جامعه‌ی کارگری در آن زمان بود. 

رئیس اتحادیه زنان کارگر با بیان اینکه امروز این نگاه‌ها کمرنگ شده، گفت: دین و دیانت و اخلاق امروز در جامعه ضعیف شده و به جای آن خودپرستی و دنیا پرستی جایگزین شده در نتیجه خیلی از مسئولان به این فکر هستند که بار خود را ببندند. 

جلودارزاده با اشاره به صحبتهایی که در خصوص تورم‌زا بودن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شده است، گفت: در جریان همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌بینیم که آقایان هنوز نیامده یک گل به بازنشستگان زده‌اند؛ بازنشستگانی که  حق و حقوق آن‌ها ضایع شده است. عده‌ای می‌گویند همسان‌سازی تورم زاست؛ در حالیکه که همین حقوقی هم که با همسان‌سازی اضافه شده است، مقابل نرخ تورم رقم بسیار کمی است و نمی‌تواند باری از روی دوش بازنشستگان بردارد. تعجب‌آور است که عده‌ای با این حقوق ناچیز هم مخالفت می‌کنند. 

وی تاکید کرد: همه‌ی این‌ها نشان می‌دهد که تفکرات امثال آقای سرحدی‌زاده امروز دیگر حاکم نیست و کسی فکر نمی‌کند که باید حق را به حق‌دار داد. آن‌ها نمی‌دانند که اگر حق کارگر و بازنشسته را بدهند ملکشان می‌ماند. عده‌ای می‌خواهند هم ظلم کنند و هم ملک خود را نگه دارند، که این امکانپذیر نیست.

انتهای پیام/
قانون کار همسان سازی جلودارزاده سرحدی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر