کد خبر: 1097559 A

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وحید قبادی دانا، رییس سازمان بهزیستی کشور و اعضای هیات امنا، آیین نامه صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت برای طرح در هیات وزیران، تصویب شد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در این نشست گفت: این صندوق، تکلیف قانونی ما و خدمت بزرگی به افراد دارای معلولیت است که باید با قوت و دقت بررسی شود و امیدوارم در ادامه راه با هماهنگی لازم با سازمان بهزیستی آغاز به کار کند. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که زیربنای اولیه تشکیل این صندوق بسیار مهم است، تصریح کرد: از رییس سازمان بهزیستی خواسته‌ام تا در پی ریزی اولیه این صندوق دقت و سختگیری‌های لازم صورت گیرد تا با روش‌های نوین آغاز به کار کرده و در میانه راه دچار مشکل نشود. 

وی تاکید کرد: از ابتدای کار در این صندوق باید از نیروی انسانی توانمند، دانشمند و دارای تجربیات ارزنده استفاده شود. 

شریعتمداری با تاکید بر ریل‌گذاری مناسب این صندوق خاطرنشان کرد: در این راه باید از مشاورین برجسته و باتجربه بهره گرفت. 

در ادامه این نشست هر یک از اعضای هیات امنا نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه آیین نامه صندوق مطرح کردند. 

همچنین آیین نامه داخلی و گزینه‌های پیشنهادی هیات مدیره صندوق نیز بحث و بررسی شد. 

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است در قالب اعتبارات مصوب سازمان بهزیستی، صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت تحت پوشش را ایجاد و اساسنامه آن را سه ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه و برای تصویب به هیات وزیران ارسال کند. 

بر این اساس به منظور ایجاد توسعه و تقویت اشتغال و کارآفرینی و حمایت از فرصت‌های شغلی، این صندوق زیر پوشش سازمان بهزیستی کشور و دارای شخصیت حقوقی اداری مالی و مستقل است.

انتهای پیام/
محمد شریعتمداری‌ حمایت از معلولان وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی صندوق ایجاد فرصت های شغلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر