کد خبر: 1096689 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

کارگران در انتظار معرفی وزیر پیشنهادی کار دولت ابراهیم رئیسی هستند تا بار دیگر درخواست‌های خود را بیان کنند. رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار کردستان مهم‌ترین ویژگی وزیر کار را حمایت از فرودستان می‌داند.

شاکر ابراهیمی در تماس با خبرنگار ایلنا، ضمن تاکید بر توجه به مشکلات کارگران در دولت سیزدهم توضیح داد: ما در آستانه تشکیل دولت جدید قرار داریم و تمامی گروه‌ها مطالبات خود را بیان می‌کنند. مزدبگیران انتظار دارند تا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در صدر وزارتخانه قرار می‌گیرد، شناخت کافی از کارگران داشته باشد و تمامی مشکلات و مصائب آنها را درک کند. 

او با اشاره به اینکه مشکلات معیشتی همواره زندگی کارگران را تهدید می‌کند، تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع برای فرودستان و مزدبگیران جامعه موضوع دستمزد و معیشت است که باید مورد توجه قرار گیرد. به طور قطع، کارگران از وزیر کار دولت آینده می‌خواهند تا با ارائه برنامه‌های جامع بخشی از مشکلات آنها را حل کند.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار کردستان با تاکید بر اینکه کارگران نسبت به امنیت شغلی خود احساس نگرانی می‌کنند، تصریح کرد: این روزها، قراردادهای موقت به شدت رواج یافته و امنیت شغلی کارگران را تحت تاثیر قرار داده است، وزیر کار می‌تواند با سیاست‌ها و برنامه‌های جامع حمایتی از کارگران زمینه‌های اشتغال پایدار و مستمر را برای کارگران فراهم کند تا در پرتو آن زمینه‌های کیفیت کار ارتقاء یابد.

به گفته وی، برخی از پیمانکاران تلاش می‌کنند تا با استفاده از نفوذ و قدرت خود، قانون کار را تغییر دهند، وزیر آینده باید با برنامه‌های خود در برابر آنها ایستادگی کند و از این قانون در برابر دست‌درازی‌ها دفاع کند.

انتهای پیام/
مطالبات کارگران دولت سیزدهم شاکر ابراهیمی رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر