کد خبر: 1094391 A

جمعی از کارگران چند کارگاه‌های تعطیل شده سنگ‌کوبی در شهرک صنعتی حنا شهرستان نی‌ریز در اعتراض به تعطیلی محل کار خود مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارگران چند واحد تعطیل شده سنگ‌کوبی در شهرک صنعتی حنا در استان فارس، صبح امروز (دوم تیر ماه) در اعتراض به تعطیلی محل کار خود دست به اعتراض صنفی زدند.

این کارگران می‌گویند: دلیل اعتراض آن‌ها برهم ریختن فعالیت محل کار آن‌ها در نتیجه حضور دو شرکت سنگ‌کوبی است که با حمایت مسئولان پا به عرصه تولید در شهرستان گذاشته‌اند.

به گفته معترضان؛ در حال حاضر فعالیت ۶ کارگاه در شهرک صنعتی حنا به دلیل حضور این دو شرکت متوقف شده و حدود ۱۰۰ کارگر شاغل در آنها بیکار و کارگرانی که به صورت غیرمستقیم با این واحد‌ها همکاری داشته‌اند، بلاتکلیف شده‌اند.

طبق اظهارت این کارگران در سالی که به نام رفع موانع تولید نامگذاری شده، چرا باید با تصمیم‌گیری‌های غیرکارشناسی وضعیت سایر کارگاه‌های سنگ‌کوبی را  برهم بریزد.

این کارگران می‌گویند: برای پیگیری وضعیت شغلی‌مان چندین بار به نهادهای مختلف دولتی در شهرستان سر زدیم اما پاسخی دریافت نکرده‌ایم و در نهایت تصمیم گرفتیم مطالبات خودرا از طریق فرمانداری پیگیری کنیم.

انتهای پیام/
تجمع کارگران چند کارگاه سنگ کوبی در اعتراض به تعطیلی محل کار شان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر