کد خبر: 1093538 A

به گفته منابع کارگری در شهرستان ورامین، فعالیت کارخانه «قند ورامین» پس از وقفه حدودا ۴ساله، صبح روزفردا چهارشنبه (۲ تیر ماه) از سرگرفته می‌شود.

منابع خبری در شهرستان ورامین به خبرنگار ایلنا گفتند: پس از حدودا ۴سال توقف فعالیت کارخانه «قند ورامین» که فعالیت تولیدی خود را از سال ۹۷ در منطقه قرچک متوقف کرده بود، حدود چندین ماه است که با پیگیری نهاد قضایی کشور اقداماتی در راستای احیای این کارخانه انجام شد و با توجه به اقدامات انجام شده، فاز نخست این کارخانه فردا چهارشنبه ( دو تیر ماه)  به صورت رسمی فعالیت خود را با تعدادی کارگر آغاز خواهد کرد.

این کارگران یادآور شدند: فعالیت تولیدی کارخانه «قند ورامین» طی ده سال گذشته به دلیل بحران مالی وکمبود مواد اولیه تولید (شکر خام) چندین بار متوقف شده ومجددا فعالیت خود را از سر گرفته است.

به گفته کارگران؛ از مجموع کارگران رسمی و قراردادی شاغل در کارخانه قند ورامین، کارگران قراردادی همزمان با تعطیلی کارخانه بیکار شده و مابقی که رسمی بودند طی چند سال بازنشسته و بازخرید شدند و فقط چند نفر برای نگهبانی از کارخانه باقی مانده‌اند.

آن‌ها با بیان اینکه پیش از این مالکان اصلی این کارخانه مطالباتی را به بانک‌ها ونهادهای دولتی وخصوصی بدهکار بودند، حدودا ۴سال کارخانه و کارگرانش را به حال خود رها کرده بودند، در ادامه گفتند: در نهایت آنچه منجر به بازگشایی کارخانه و از سر گرفتن فعالیت آن شده پی گیری نهاد قضایی بوده است.

کارگران با بیان اینکه در حال حاضر مالک متعهد شده است تا تولید را با ۲۰۰ نفر نیروی کار و ظرفیت تولید ۷۰ تن در روز آغاز کند؛ در عین حال چندین دستگاه بسته‌بندی شکر وارد کارخانه شده است.

به گفته کارگران؛ از این وضعیت ایجاد شده رضایت داریم و از مسئولان درخواست داریم برای سر پا نگه داشتن این واحد بزرگ تولیدی که زمانی ۷۰۰ کارگر داشت و رفع مشکلات آن که امنیت شغلی کارگران را به خطر می‌اندازد، همچنان کمک کنند.

انتهای پیام/
قند ورامین بازگشایی کارخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر