کد خبر: 1088748 A

در همایش انتخاباتی خانه کارگر مطرح شد؛

رئیس اتحادیه زنان کارگر گفت: اگر ما در مجلس نماینده‌ای نداشته باشیم مطمئنا بلاها و آسیب‌های بسیاری بر جامعه‌ی کارگری وارد خواهد شد. امروز یک صندلی در مجلس وجود دارد و آن صندلی جای کسی است که به حقوق کارگران و مشکلات و مسائل آن‌ها به خوبی اشراف دارد. امروز حضور آقای محجوب در مجلس برای ما حیثیتی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جشن بزرگ و دهه کرامت و همایش انتخاباتی خانه کارگر بعدازظهر امروز با حضور علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر)، سهیلا جلودارزاده (رئیس اتحادیه زنان کارگر)، افسانه اقبال نیا (عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار) و فاطمه مهدیانی (سردبیر خبرگزاری ایلنا) در مرکز خانه‌ی کارگر واقع در خیابان ابوریحان برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه سهیلا جلودازاده (رئیس اتحادیه زنان کارگر)، ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر گفت: زنان اتحادیه خانه کارگر به دو شعار پایند هستند و آن دو شعار این است که زن باید قوی و عادل باشد. 

جلودارزاده ادامه داد: قوی بودن یعنی علم و دانش داشتن؛ زنان باید تا جایی که می‌توانند رشد کند. امروز تعداد دخترانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند ۲۰ درصد بیشتر از پسران است و این موضوع نسبت به گذشته‌ی جامعه‌ی ما تغییر خوبی است. 

وی تاکید کرد: زنان باید قوی باشند تا بتوانند در اجتماع حضور داشته باشند اما متاسفانه در جامعه‌ی ما هنوز قوانین بازدارنده‌ای در مقابل ورود زنان به عرصه‌ی اجتماع و سیاست وجود دارد. علی رغم اینکه در دین ما اشکال و ایرادی برای مدیر شدن زنان وجود ندارد و حتی در قانون آورده شده است که سی درصد مدیران بخش دولتی باید خانم‌ها باشند اما هنوز به سه درصد هم نرسیده‌ایم! 

جلودازاده با اشاره به رد صلاحیت زنان از فیلتر شورای نگهبان گفت: برای انتخابات ریاست جمهوری خانم‌ها هم ثبت نام کردند اما متاسفانه هیچ خانمی از فیلتر شورای نگهبان بیرون نیامد. باید بگویم که همچنان در جامعه‌ی ما سدی در مقابل زنان وجود دارد. 

وی با تاکید براینکه زنان باید قوی باشند، گفت: یکی دیگر از چیزهایی که برای قوی شدن زنان مهم است خداشناسی است و باید به این مهم توجه ویژه داشت. 

رئیس اتحادیه زنان کارگر در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به انتخابات میان دوره‌ای مجلس گفت: حضور وعدم حضور یک فرد و یک نماینده‌ی کارگری در مجلس به قدری مهم است که نبود آن می‌تواند ضرر و زیان قابل توجهی به جامعه‌ی کارگری وارد کند. 

وی با بیان اینکه برای من صحبت کردن در محضر آقای محجوب بسیار سخت است، گفت: امروز شرایط به گونه‌ای است که ما در مجلس یک نماینده کارگر هم نداریم و این برای ما بسیار بد است. 

جلودارزاده با اشاره به زحمات محجوب برای بیمه تامین اجتماعی کارگران گفت: من یادم نمی‌رود که آقای محجوب چقدر برای بیمه تامین اجتماعی و بخش درمان زحمت کشیدند. عده‌ای می‌خواستند بیمارستان‌های تامین اجتماعی را بفروشند و یا صندوق تامین اجتماعی را غارت کنند اما با اقدامات آقای محجوب نتوانستند کاری کنند. 

رئیس اتحادیه زنان کارگر تصریح کرد: اگر ما در مجلس نماینده نداشته باشیم مطمئنا بلاها و آسیب‌های بسیاری بر جامعه‌ی کارگری وارد خواهد شد. امروز یک صندلی در مجلس وجود دارد و آن صندلی جای کسی است که به حقوق کارگران و مشکلات و مسائل آن‌ها به خوبی اشراف دارد. امروز حضور آقای محجوب در مجلس برای ما حیثیتی است. 

وی ضمن اشاره به انتخابات شوای شهر تهران و کاندیداتوری افسانه اقبال نیا و حبیب‌زاده گفت: ما چند نفر را در لیست شورای شهر داریم که این افراد نمایندگان شما هستند و امیدواریم در روز رای گیری مورد توجه شما قرار بگیرند. 

افسانه اقبال نیا (عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار) در ادامه‌ی این همایش ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و تقارن آن با روز دختر گفت: من ۲۷سال است که شاگرد آقای محجوب در جامعه‌ی کارگری هستم و در تمام مدت مدیریت، آموزش رایگان فرزندان کارگر بر عهده من بود و همیشه آقای محجوب به ما تاکید می‌کردند که فرزندان کارگر باید بتوانند در اجتماع کارساز باشند و آدمهای مهمی شوند. 

وی افزود: در هر جا که آموزش حرف اول را زد آن جامعه پیشرفت می‌کند. آقای محجوب همیشه تاکید داشتند بهترین آموزش برای خانواده‌های کارگر در نظر گرفته شود بدون اینکه دیناری از آن‌ها گرفته شود. 

اقبال نیا تاکید کرد: من در تمام طول عمر کاریم سعی داشتم بهترین شرایط آموزشی را برای فرزندان کارگر محیا کنم و همیشه آقای محجوب دست من را در بحث آموزش باز گذاشتند. 

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت: من الان باید از خود دفاع کنم و بگویم به من در شورای شهر رای بدهید اما این حق را به خودم نمی‌دهم و درعوض در خصوص آقای محجوب صحبت می‌کنم و می‌گویم اگر یک نماینده‌ی کارگر در مجلس نداشته باشیم این یعنی مرگ کارگر و این خیلی مهم است. 

اقبال نیا تصریح کرد: آقای محجوب تا جایی که توانستند برای کارگران کار کردند من از شما می‌خواهم اگر می‌خواهید کارگر زنده باشد در روز رای گیری حتما قوی و محکم به آقای محجوب رای بدهید. اگر شما در مجلس نماینده کارگر نداشته باشید کارفرما در مجلس نماینده خواهند داشت پس حواستان را جمع کنید و کسانی را به مجلس بفرستید که مدافع حقوق کارگران باشند.

انتهای پیام/
انتخابات مجلس محجوب انتخابات شورای شهر افسانه اقبال نیا انتخابات شورای شهر 1400 فاطمه مهدیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر