کد خبر: 1087305 A

استانداری خوزستان وعده داد به زودی موضوع افزایش حقابه مزارع نیشکر هفت تپه را برطرف می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران نیشکر هفت تپه مدت هاست که نسبت به کاهش میزان حقابه مزارع نیشکر هفت تپه انتقاد دارند. این کارگران مدعی‌اند در صورت برطرف نشدن مشکل کم آبی، بیش از ۷۰ درصد مزارع نیشکر زیر کشت آن‌ها دچار خسارت خواهد شد.

در روزهای گذشته، کارگران هفت تپه که تعداد آن‌ها چند صد نفر است، در اعتراض به وضعیت بسیار بد بی‌آبی مزارع نیشکر، مرتبا دست به اعتراض می‌زنند و از مسئولان درخواست دارند که صدای دادخواهی آن‌ها را بشنوند. به دنبال این اعتراضات، روز گذشته (سه شنبه ۱۸ خرداد ماه) چند نفر از اعضای شورای کارگری این مجتمع به نمایندگی از جانب همکاران خود از هفت تپه به اهواز رفتند و با دو تن از معاونت‌های استاندار خوزستان دیدار کردند. در مقابل؛ حیاتی (معاونت امنیتی) و عبیات (معاونت عمرانی) استاندار به آن‌ها قول داده‌اند به زودی موضوع افزایش میزان حقابه مزارع هفت تپه را مرتفع می‌کنند.

کارگران هفت تپه می‌گویند: بعد از وعده‌ی دو تن از معاونت‌های استاندار خوزستان  که در حضور چند تن از اعضای شورای تامین شهرستان شوش بیان شد، به محل کار خود در مجتمع هفت تپه بازگشتیم و امیدواریم به این وعده عمل کنند.

این کارگران تاکید دارند که در شرایط بی‌آبی فعلی، اگر میزان حقابه مزارع هفت تپه افزایش پیدا نکند نه تنها شاهد خشکسالی ۷۰ درصدی آن خواهیم بود، بلکه در نتیجه آن چرخ هفت تپه نمی‌گردد و ما دچار معوقات مزدی خواهیم شد و حتی امنیت شغلی هم نخواهیم داشت.

کارگران استانداری شوش حقابه بی آبی هفت تپه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر