کد خبر: 1085928 A

شریعتمداری:

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت یوم الله 15 خرداد این روز را نقطه عطفی در تاریخ و مبدا انقلاب اسلامی دانست که سه عنصر اسلام،امام خمینی (ره) و مردم، اصل تفکیک ناپذیر آن بودند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متن پیام به این شرح است: 

نیمه خرداد یادآور آغاز قیام ملتی مومن و انقلابی است که با لبیک به رهبری حکیم و فرزانه، خیزش ظلم ستیزانه و اسلام خواهانه را رقم زدند و الگویی بی‌نظیر را در برابر استبداد حاکم ترسیم کردند. 

بی‌ترید قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ و مبدا انقلاب اسلامی بود و سه عنصر اسلام، امام خمینی (ره) و مردم، اصل تفکیک ناپذیر آن بودند. 

این نهضت به هیچ قشر خاصی تعلق نداشت و قیامی مردمی بود و تکیه گاهی جز مردم رنج دیده و مظلوم ایران نداشت، اما آنچه همه اقشار را به میدان مبارزه کشاند و آن‌ها را به هم پیوند داد، اسلام بود. همه اقشار در برپایی آن سهیم شدند. از همین رو بود که امام خمینی (ره) نیز در این باره تاکید کرد: «قیام پانزده خرداد، اسطوره قدرت ستم شاهی را در هم شکست و افسانه‌ها و افسون‌ها را باطل کرد. شهادت جوانان رشید و زنان و مردان در آن روز، سدّ عظیم قدرت شیطانی را از بنیان سست کرد. خون سلحشوران کوخ نشین، کاخ‌های ستم را در هم کوبید. ملّت عظیم الشأن با قیام و نثار خون فرزندان عزیز خویش، راه قیام را برای نسل‌های آینده گشود و ناشدنی‌ها را شدنی کرد». 

در عین حال قیام پانزده خرداد حامل پیام ارزشمندی هم برای ملت سرافراز ایران شد و آنان با تاسی از راه و روند حماسه آفرینان، به عنوان اسوه‌های ایثار و شهادت، درس جانبازی، فداکاری و پایداری را آموختند و نهضت اسلامی امام بر ضد طاغوت را تداوم بخشیدند و سرانجام طی سال‌های ۴۲ تا ۵۷ و در مبارزه‌ای بی‌امان و مقاومتی خستگی ناپذیر، پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زدند. 

با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و حماسه آفرینان یوم الله ۱۵ خرداد، اینجانب تجدید بیعت خود را با آرمان‌های امام راحل عظیم الشان و اهداف نظام مقدس جهموری اسلامی ایران اعلام می‌دارم.

انتهای پیام/
محمد شریعتمداری‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر