کد خبر: 1085411 A

در جلسه انتخاباتی مطرح شد؛

دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: با توجه به انتقادی که به شورای نگهبان داریم ولی پای صندوق‌های رای مشارکتی فعال و آگاهانه خواهیم داشت چراکه معتقدیم هر رای به مثابه تیری است که به سمت دشمنان داخلی و خارجی انقلای شلیک می‌شود.

به گزارش ایلنا، عیدعلی کریمی در جلسه بررسی برنامه‌ها و توانمندی‌های نامزد انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا‌های استان قزوین که با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری در سالن اجتماعات دانشگاه اسلامی کار البرز برگزار شد، با تاکید بر اینکه همه گروه‌ها و نهادها باید برای تحقق مشارکت حداکثری مورد نظر مقام معظم رهبری تلاش مضاعف کنند، افزود: انتخاب یک رییس جمهور با رای بالا زمینه فعالیت مقتدرانه در داخل و خارج را فراهم خواهد کرد.

این فعال جامعه کارگری با اشاره به اینکه ما خواسته‌های بحقی از رییس جمهوری آینده داریم، افزود: تامین امنیت شغلی کارگران، اجرای کامل قانون کار، عدم تغییر قانون بازنشستگی و سخت زیان آور، کاهش فاصله طبقاتی، کاهش تورم، برطرف‌سازی مشکلات حوزه درمانی، ایجاد اشتغال مولد و دائم برای جوانان و زنان، افزایش حقوق باز نشستگان و… جزو خواسته‌های اصلی جامعه کارگری و بازنشستگان کشور است.

کریمی با اشاره به اینکه برخی از کارگران شجاعت یافته و نامزد انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا شده‌اند، افزود: باید تشکل‌های کارگری با دقت و بررسی کارشناسانه افراد کاردان و توانمند شناسایی و به جامعه کارگری معرفی کرده و از آنان حمایت کامل کند.

وی در ادامه به اشاره به نامزدی علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر کشور) در انتخابات میان دوره‌ای مجلس از حوزه انتخابیه تهران نیز گفت: در حال حاضر فعال‌سازی قزوینی‌های مقیم تهران برای ترغیب به رای دادن به آقای محجوب یکی از دستور کارهای تشکل‌های کارگری استان برای دفاع از حقوق بازنشستگان و کارگران کشور در مجلس است.

به گفته وی؛ غیبت آقای محجوب در مجلس کاملا محسوس است. فرصتی دیگر برای جامعه کارگری به وجود آمده است تا از حضور ایشان در مجلس بهره‌مند شوند رای ندادن حلال مشکلات نیست. اگر در انتخابات شرکت نکنیم، شاهد تضییع قانون کار و دست‌درازی در قانون تامین اجتماعی خواهیم بود.

شایان ذکر است در این جلسه بیش از ۵۰ نفر از فعالان سیاسی و کارگری و فرهنگی با ارایه برنامه و رزومه کاری خود را معرفی کردند و تشکل‌های کارگری تا پایان هفته اسامی کاندیداهای اصلی خود را به صورت رسمی اعلام خواهند کرد.

کریمی محجوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر