کد خبر: 1084470 A

یک بازنشسته کشوری از یکی از تبصره‌های لایحه‌ی رتبه‌بندی انتقاد و آن را مخالف منافع بازنشستگان می‌داند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کهزادی (بازنشسته کشوری) در ارتباط با بند ۷ لایحه‌ی رتبه‌بندی گفت: معلمانی که قبل از تصویب این قانون بازنشسته شده‌اند، مشمول این ماده نخواهند بود و مانند سایر کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، تابع احکام قانون مذکور خواهند بود. این تبصره، بر خلاف اصول قانون اساسی؛ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه کشور است.

او در تشریح دلایل این ادعا می‌گوید: روند همسان سازی یا همترازی حقوق بازنشستگان و اجرای آن از سال ۹۶ به طوری شروع شد که در پایان برنامه ششم توسعه حقوق‌های بازنشستگان به ۹۰ درصد شاغل همتراز برسد. تخصیص اعتبار جداگانه علاوه بر افزایش ضریب سالانه حقوق بازنشستگان تحت عنوان همسان‌سازی و در قالب ۲ هزار میلیارد تا ۱۸ هزار میلیارد از سال ۹۶ تا سال ۹۹ با هدف رفع تبعیض و اختلاف بین حقوق بازنشستگان با شاغلان در دستور کار قرار گرفته است.  این در حالیست که اثرات تورمی افزایش یکطرفه حقوق‌ها باعث فشار معیشتی بر دوش بازنشستگان خواهد شد.

کهزادی ابراز امیدواری می‌کند: حال که مطابق با خواست و اراده نظام، حقوق بازنشستگان به حدود ۹۰ درصد شاغلان رسیده و در حال رفع نواقص و دائمی شدن است، این تراز حقوقی بین شاغلان و بازنشستگان به صورت دائمی و برای همیشه در حالت تعادل حفظ شود و بار دیگر موجب ناراحتی و اعتراضات بازنشستگان را فراهم ننمایند.

به گفته وی، حذف این تبصره از طریق مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس، مساوی‌ست با اجرای عدالت و رفع تبعیض و ایجاد همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلین و معنایی ندارد جز پایداری همسان‌سازی.

رتبه‌بندی معلمان همسان‌سازی حقوق بازنشستگان رتبه‌بندی برای معلمان بازنشسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر