کد خبر: 1084337 A

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف استفاده از توانمندی‌های فنی و علمی و در راستای گسترش همکاری‌های مشترک در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی، پژوهشی و مشاوره‌ای با دانشگاه شهید بهشتی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، غلامرضا پناه (معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در مراسم امضای این تفاهم نامه که با حضور سعدالله نصیری قیداری رییس دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از وزارتخانه‌های مهم و بزرگ در کشور است که عهده دار وظایف گسترده‌ای در حوزه‌هایی چون بیمه شدگان، بازنشستگان، مهارت آموزی، رفاه، تعاون، روابط و صیانت از کار و… است، با توجه به گستردگی وظایف بسیار علاقه‌مند هستیم که با نگاه علمی و پژوهشی به مسایل بنگریم و اهداف مورد نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را پیش ببریم. 

وی ادامه داد: امضای تفاهم نامه با یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور می‌تواند در این راه نقش بسیار ارزشمندی را ایفا کند و بسیار خوشحالم که پیوند میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور برقرار شده و آن را آغازی مبارک می‌دانم. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز امیدواری کرد که در حوزه اجرا نیز با کار علمی و دانشگاهی، زمینه همکاری و تبادلات مشترک و سازنده فراهم شود. 

پناه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زلزله‌خیز بودن کشور اظهار کرد که وظیفه داریم در حوزه‌ای که مربوط به ما می‌شود اعتبار و بودجه لازم را برای یک برنامه علمی تحقیقاتی و متناسب با بافت ساختمان اختصاص دهیم تا در این زمینه نیز در آینده مشکلی به وجود نیاید. 

وی در این باره توضیح داد: در طرح جامع مطالعات مهندسی و سازه‌ای در حوزه پدافند غیر عامل، بهسازی و بهینه‌سازی وزارتخانه و همه سازمان‌های تابعه مطالعاتی انجام و برای اجرای آن طرح‌هایی تهیه خواهد شد. 

وی به پژوهش‌هایی که دو سال اخیر در وزارتخانه در حوزه مصرف بهینه انرژی صورت گرفته اشاره کرد و گفت: با اجرای این پژوهش، حدود ۱۴ درصد در مصرف برق و ۳۳ درصد در مصرف گاز کاهش مصرف داشته و از طرف وزارت نیرو نیز تشویق شده ایم. 

وی به موضوع بانک اطلاعات مدیران اشاره و تصریح کرد: در همین مدت کوتاه اتفاقات با نگاهی علمی روی داده و بانک اطلاعات همکاران را ایجاد و رتبه‌بندی کرده‌ایم چرا که معتقدیم رمز بقا و توسعه یک سازمان، نیروی انسانی است و مدیریت نقش کلیدی در بهبود اهداف سازمانی دارد. 

پناه تصریح کرد: در بانک جامع مدیریت منابع در حوزه منابع انسانی با رویکرد تکمیل اطلاعات کلیه پرنسل وزارتخانه و سازمان‌های تابعه انجام می‌شود. 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: سازمان نباید قائم به شخص باشد زیرا این موضوع به فلج شدن سیستم منجر خواهد شد و با بازنشستگی فرد، سیستم از کار خواهد افتاد، بنابراین هر فردی که بازنشسته می‌شود باید دانش و تجربیات مکتوب خود را در اختیار سیستم قرار دهد. 

در ادامه این نشست سعدالله نصیری قیداری رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزراتخانه‌ای بزرگ و موثری در کشور است، امروز می‌خواهیم تفاهم نامه‌ای علمی را امضا کنیم که از ظرفیت علمی قوی برخوردار است و امیدوارم برکات زیادی داشته باشد. 

وی ادامه داد: کلینیک روانشناسی سازمانی، مبحث بسیار مهمی است و دانشکده روانشناسی در این زمینه کارهای خوبی انجام داده است. 

مدیرکل منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست با اشاره به راه اندازی نخستین کلینیک روان‌شناسی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: مجوزهای لازم در این زمینه گرفته شده است. 

یعقوب رستمی مال خلیفه با اشاره به بانک اطلاعات کارکنان گفت: همچنین در این مدت، انتصابات ساماندهی شده و کمیته انتصابات مکلف به اجرای جزئیات مفاد است. 

تفاهم نامه همکاری میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه شهید بهشتی تفاهم نامه، با موضوع ایجاد و تقویت زمینه‌های همکاری‌های مشترک و تبادل اطلاعات و تجربیات و بهره مندی از توانمندی‌های علمی و اجرایی، خدمات پژوهشی، مشاوره و اطلاع‌رسانی میان دانشگاه و وزارتخانه است.

دانشگاه شهید بهشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر