کد خبر: 1081466 A

نماینده شهریار در ارتباط با لایحه رتبه‌بندی معلمان، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین حق وردی (نماینده شهریار، ملارد و شهرقدس) در ارتباط با لایحه‌ی رتبه‌بندی معلمان توضیحاتی ارائه کرد.

این نماینده مجلس گفت: مجلس یازدهم از ابتدای کار، پیگیر رتبه‌بندی معلمان بوده است. دولت مدت‌ها زیر بار نمی‌رفت و همان افزایش حقوق معلمان را رتبه‌بندی می‌دانست که در نهایت با اصرار و پافشاری نمایندگان مجلس، دولت قبل از عید لایحه رتبه‌بندی را تدوین و به مجلس ارائه داد.

این نماینده مجلس در ارتباط با کیفیت لایحه و میزان پاسخگویی مطالبات در آن گفت: لایحه‌ی تدوین شده، پاسخگوی انتظارات معلمان نیست و نمی‌تواند مطالباتی را که جامعه‌ی فرهنگیان کشور ده سال است دنبال می‌کنند، برآورده کند.

با این حساب، چرا لایحه به دولت عودت داده نشد؛ به گفته حق وردی، ارجاع لایحه عملی نشد چراکه احتمال داشت بخورد به پایان دولت فعلی و کار ناتمام بماند.

او اضافه کرد: ترجیح دادیم با اصلاحات مقدور، کار را پیش ببریم. روز گذشته (سوم خرداد) کلیات لایحه در مجلس تصویب شد؛ منتها ما در مجلس، با مجامع فرهنگیان و نمایندگان آن‌ها در ارتباط هستیم و سعی خواهیم کرد در بررسی جزئیات لایحه، نواقص را برطرف کنیم و لایحه را تا حدودی به متن مطلوب جامعه‌ی معلم‌ها نزدیک نماییم. همه تلاش‌ ما بر این است که قانون جامعی را به تصویب برسانیم تا بخش عمده‌ای از مطالبات معلمان بعد از ده سال انتظار برآورده شود.

رتبه‌بندی معلمان لایحه رتبه‌بندی معلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر