کد خبر: 1080883 A

کارگران حراست و نگهداری پیمانی خط ۵ قطار شهری تهران از اعتراض صنفی صبح امروز (سوم خرداد ماه) خود خبر دادند. آن‌ها به دلیل معوقات مزدی، کار در بخش‌نگهداری و حراست را متوقف کرده‌اند.

منابع کارگری در خط ۵ قطار شهری تهران در تماس با خبرنگار ایلنا، از توقف کار خبر دادند. آن‌ها اظهار داشتند که امروز کارگران حراست و نگهداری پیمانی خط ۵ قطار شهری تهران به کرج در اعتراض به‌ عدم پرداخت چهار ماه حقوق، دست از کار کشیده‌اند.

کارگران با اشاره به بی‌توجهی کارفرمای شرکت پیمانکاری تراورس در پرداخت مطالبات خود گفتند: حدود ۲۰۰ نفر هستیم که با پرداخت نشدن حقوقمان دچار مشکلات معیشتی شده‌ایم و درخواست کارگران در تجمع امروز تسریع در پرداخت حداقل بخشی از معوقات مزدی است.

این کارگران گفتند: اعتراض صنفی امروز خود را در حالی برپا کرده‌ایم که قرار بود کارفرما بخشی از مطالباتمان را در هفته جاری پرداخت کند.

به گفته یکی از کارگران معترض؛ بیش از صد و پنجاه کارگر در خط متروی ۵ تهران - کرج فعالیت دارند که از این تعداد ۹۰ نفر در واحد انتظامات و ۸۰ نفر هم در بخش نگهداری خط ۵ متروی تهران تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستند اما حدود چهارماه حقوق و چندین ماه حق بیمه پرداخت نشده طلبکارند.

کارگران معترض در خاتمه تصریح کردند: بخش دیگری از نگرانی ما مربوط به اضافه کاری‌ها است. اکثر کارگران با وجود آنکه ماهانه یش از ۶۰ تا ۷۰ ساعت اضافه کاری انجام می‌دهند اما کارفرمای شرکت پیمانکاری یک سوم آن را به کارگران می‌پردازد.

کارگران خط ۵ قطار شهری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر