کد خبر: 1080248 A

مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین گفت: در قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان کارگاه‌های فعال با شرایط خاص مشمول حمایت می‌شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمدرضا قاریانپور، مدیرکل تامین اجتماعی قزوین گفت: در قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان کارگاه‌های فعال با شرایط خاص مشمول حمایت می‌شوند و بخشنامه سال جاری نیز به گونه‌ای تدوین شده تا صرفا کارفرمایان خوش حساب دارای شرایط ویژه شامل شده تا حقی از کارفرمایان و بیمه شدگان در راستای افزایش نقدینگی، بروز نمودن وصولی‌های معوق و حمایت از واحدهای تولیدی مشکل‌دار ضایع نشود. 

قاریانپور در ادامه افزود: تقریبا ۷۰ درصد از مجموع ۹۰۰ میلیارد تومان بدهی‌های کارفرمایان استان صنعتی قزوین مربوط به ۵۰۰ شرکت است و شرکت هائی که بدهی قابل توجهی به اداره کل استان دارند ۳۰ درصد از این مطالبات معوقه را شامل می‌شوند. 

وی افزود: از سال ۱۳۹۵ تاکنون تعداد کارگاه‌های استان که از این طرح استقبال نمودند ۱۰۱۰ متقاضی بود که ۷۷۲ کارگاه مشمول اجرای قانون بخشودگی شده و ۱۹۲ کارگاه مشمول نشدند و در مجموع می‌توان گفت ۱۵ درصد بدهی‌های معوق تعیین تکلیف نشده است. 

لازم بذکر است حدود ۲۰ هزار کارگاه فعال در استان صنعتی قزوین تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی استان می‌باشند.

تامین اجتماعی بیمه بخشودگی جرائم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر