کد خبر: 1079838 A

آلودگی شدید در پالایشگاه آبادان باعث شده نیروی کار در معرض مخاطرات جدی و آسیب‌های غیر قابل جبران قرار بگیرند.

کارگران شاغل در پالایشگاه آبادان که در اغلب فصول سال هوایی دودآلود را تجربه می‌کنند، به خبرنگار ایلنا گفتند: مشکل نقص فنی در قسمت کت کراکر پالایشگاه آبادان پدیده دود غلیطی را بر آسمان شهر آبادان ایجاد کرده که تاثیر غیر قابل جبرانی بر سلامت کارگران دارد که در شرایط سخت و زیان‌آور و یا در فضای باز کار می‌کنند.

یکی از کارگران با اشاره به اینکه میزان آلودگی هوای شهر طی سه روز گذشته بر اثر انتشار دود غلیظ به مرحله هشدار رسیده است، گفت: در شرایطی که سلامت کارگران هر لحظه با وجود دودهای سمی و سرطان زای گوگرد و کاتالیسم در فضای پالایشگاه تهدید می‌شود، تاکنون اقدام جدی و قابل ملاحظه‌ای از سوی مسئولان مشاهده نشده است.

او با بیان اینکه آلودگی هوای محیط کار در بهره‌وری کارگران تاثیر منفی دارد، افزود: جدا از کارگران شاغل در پالایشگاه آبادان کارگران شاغلی که در فضای بازسطح شهر کار می‌کنند، تحت تاثیرات جسمی و روحی روانی این دودهای سمی هستند.

این کارگر پالایشگاه آبادان با اعلام افزایش هزینه‌های بهداشتی و درمانی کارگران بدلیل آلودگی هوای ایجاد شده در محیط کار خود، تصریح کرد: به گفته پزشکان، بیماری‌های قلبی عروقی، امراض انسدادی مزمن ریه، آسم و آلرژی، افسردگی و اضطراب و انواع بیماری‌های پوستی ناشناخته گریبانگیر کارگران پالایشگاه و سایر کارگران شده است.

این کارگر با اشاره به اینکه فعالیت نیروی کار در محیط‌های ناسالم علاوه بر مشکلات جسمی باعث مشکلات روحی روانی نیز می‌شود، متذکر شد: آلودگی شدید هوای پالایشگاه بویژه در سه روز گذشته باعث شده نیروی کار در معرض مخاطرات جدی و آسیب‌های غیر قابل جبران قرار بگیرند.

اوافزود: سر درد، دل پیچه، سرگیجه، خارش چشم، التهاب گلو و سوزش و درد سینه از دیگر عوارضی است که با ورود مواد سمی ناشی از دود پالایشگاه دیده می‌شود و موجب مراجعه مکرر به مراکز درمانی و افزایش هزینه‌های درمانی شده است.

پالایشگاه آبادان کارگران پالایشگاه ثرات غیر قابل جبران آلودگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر