کد خبر: 1079407 A

نخستین همایش ملی ورزش و محیط کار با پیام «محمد شریعتمداری» آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این همایش از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی و اداره کل امور ورزشی کارگران و با مشارکت دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد. 

این همایش در راستای بهره گیری از ظرفیت نهاد‌های علمی کشور به منظور توسعه امر ورزش براساس آخرین دستاوردهای علمی، طراحی و برگزار شد. 

برای حضور در این همایش مقالات ۳۰۰مقاله علمی به دبیرخانه همایش ارسال شده که بعد از داوری نتایج نهایی در سایت http//csw1.ir بارگذاری می‌شود. 

در متن پیام شریعتمداری برای همایش ورزش و محیط کار آمده است: به یقین همایش‌هایی نظیر نقش ورزش در محیط کار فرصت مغتنمی است برای تعمیق ارتباط سه سویه میان جامعه «علمی و دانشگاهی» – «بخش صنعت» و «نظام اجرایی کشور» و بستر ارزنده ایی است تا با مشارکت ذینفعان و پیمودن راه‌های کم خطر و به صرفه‌تر در جهت صیانت از سلامتی جامعه کار و تولید سطح بهره وری فعالیت‌های اقتصادی را ارتقا دهد. 

«ابراهیم صادقی فر» رییس نخستین همایش ملی ورزش و محیط کار در آیین آغاز به کار این همایش گفت: آموزش نقشی مهم برای جامعه کار و تلاش دارد و خوشحالیم که اولین همایش علمی ورزش و محی کار با حضور اساتید برجسته کشور برگزار می‌شود و استقبال از آن در فضای مجازی در حد خوبی صورت گرفته است. 

وی افزود: اگر بتوانیم از طریق آموزش، ورزش را در سبد هزینه زندگی کارگران جای بدهیم، سرمایه‌گذاری بزرگی صورت داده‌ایم چرا که اگر این نهادینه شود کارگر و خانواده به ورزش به عنوان یک نیاز ضروری جسمی و روحی و روانی نگاه می‌کنند که پرداختن به آن باعث کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی خواهد شد.

محمد شریعتمداری‌ ورزش و محیط کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر