کد خبر: 1079268 A

استاندار کرمان:

استاندار کرمان در ارتباط با مطالبه‌گری کارگران معدن کرومیت آسمینون فاریاب گفت: اجازه تضییع حقوق کارگران را به کسی نخواهیم داد و در عین حال با محرکان این قشر زحمتکش به شدت برخورد می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، علی زینی‌وند روز پنجشنبه در جریان سفر به شهرستان منوجان در جمع رسانه‌ها در خصوص راه بندان محور کرمان - بندرعباس افزود: تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهیم که حق و حقوق قانونی کارگری از بین برود اما راه بندان نیز جرم غیرقابل بخششی است و کارگران باید برای اعلام اعتراضات خود، مجوز قانونی دریافت کنند و در این راستا سالنی را در اختیار آنان می‌گذاریم که حرف و مشکلات خود را اعلام کنند که پشت صحنه کار را انجام دهیم.

وی اظهار داشت: دشمنان با بسته شدن یک محور بر علیه نظام موج سواری می‌کنند و مسائل امنیتی پیش می‌آید، درصورتی که در تونل آتش سوزی رخ دهد محرکان این تجمعات مسئولند و مطابق قانون با آنان برخورد می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان کرمان عنوان کرد: ضمن اینکه به کارگران عرض می‌کنیم افرادی که آنان را به تجمع و راه بندان تحریک می‌کنند دوستانشان نیستند، این‌ها حقوق کارگر را ضایع می‌کنند زیرا در صورت ایجاد مسائل امنیتی نمی‌توانیم پشت سر کارگر قرار بگیریم و برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه به این راه بندان معترضم و دستور دادم که با محرکان به شدت برخورد شود گفت: اجازه نمی‌دهیم حتی یک ریال از حقوق کارگران تضییع شود به شرطی که بگذارند ما برای آنان تصمیم بگیریم.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: مسائل و مشکلات این معدن سابقه طولانی دارد و بخشی از کارگران از حوزه هرمزگان می‌آیند و پیچیدگی خاص خود را دارد.

وی تصریح کرد: یک ماه پیش نشست شورای تامین را کمیسیون کارگری گذاشتیم و آن را مدیریت کردیم و در این نشست رییس معدن و سرمایه گذار را ملزم شد که حقوق کارگران را پرداخت کند زیرا اجازه تضییع حقوق کارگران را نمی‌دهیم.

زینی‌وند افزود: سرمایه گذار معدن را در مقطعی تعطیل کرده بود برای پرداخت حقوق کارگران اعلام کردم که از سرمایه گذار دیگری استفاده می‌شود که راه اندازی شد.

وی گفت: سرمایه گذار این معدن در آخرین مرحله اعلام کرده که می‌خواهد شرکت‌های زیرمجموعه‌ای را تشکیل دهد که حقوق کارگران را پرداخت کنند که این درخواست را هم نپذیرفتیم که اعلام کردم که با معدن فاریاب قراردادی منعقد کند که سرمایه گذار پذیرفته و روز گذشته در این خصوص قراردادی به امضا رسید.

استاندار کرمان کارگران معترض کرومیت آسمینون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر