کد خبر: 1078011 A

کارگران کارخانه تعطیل شده «قیر عایق بام کبیرکوه» شهرستان دهلران از ادامه بیکاری خود پس از سال‌ها کار خبر دادند و گفتند: تلاش کارفرما برای بازگشایی این واحد که از سال ۹۴ به دلایل نامعلومی تعطیل اعلام شده، بی‌نتیجه مانده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در کارخانه قیر عایق بام کبیرکوه اظهار داشتند: این واحد تولیدی که در شهرستان دهلران فعالیت داشت، اوایل سال ۹۴ با حدود ۴۰ کارگر به دلیل برخی مشکلات مالی تمامی کارگران آن بیکار شدند.

کارگران بیکار شده این کارخانه که بر بازگشایی و راه‌اندازی مجدد محل کار خود تاکید دارند، اظهار داشتند: این واحد تولیدی حدود ۴۰ کارگر شاغل داشت که بعد از اعلام تعطیلی تعدیل شدند. شمار زیادی از این کارگران هنوز شغلی پیدا نکرده‌اند و به دنبال بازگشایی کارخانه هستند.

آن‌ها گفتند: باتوجه به شرایط جسمی و سنی کارگران، هم‌اکنون در بازار نامتعادل کار هیچ شانسی برای یافتن فرصت شغلی جدید نداریم اما اگر دولت از بازگشایی این کارخانه تازه تاسیس که در زمینه تولید انواع قیر فعالیت دارد؛ حمایت کند، می‌توانیم به کار قبلی خود بازگردیم و در کنار آن امکان اشتغال برای جوانان بیکار هم فراهم می‌شود.

کارگران با بیان اینکه این واحد صنعتی در شرایطی تعطیل اعلام شد که سال‌ها تولید و بازار فروش خوبی داشت، در ادامه افزودند: در حال حاضر همه خطوط تولیدی کارخانه آماده تولید هستند و نیاز به حمایت دارند.

به گفته کارگران؛ کارفرمای کارخانه قیر عایق بام کبیرکوه چندین بار اقدام به بازگشایی کارخانه کرده است، اما متاسفانه به دلیل‌عدم حمایت برخی مسئولان استانی تا هم‌اکنون اقدام او عملی نشده است.

آن‌ها اظهار داشتند: در حال حاضر بزرگترین مانع بازگشایی مجدد این کارخانه، پروسه طولانی مدت تمدید مجوزهای تولید و پروانه بهره‌برداری و مشکلاتی از این دست بوده است.

کارگران صنایع قیر عایق بام کبیرکوه که خواهان بازگشایی دوباره کارخانه هستند، در خاتمه از مسئولان درخواست کردند که درخصوص رفع مشکلات این واحد تولیدی و بازگشت به کار کارگران آن که اکنون در وضعیت بد معیشتی قرار دارند، همکاری ویژه داشته باشند.

کارگران مسئولان کارخانه «قیر عایق بام کبیرکوه»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر