کد خبر: 1077311 A

یک منبع کارگری در منطقه آزاد اروند از بازگشایی کارخانه تولید هیدرو کربن پترو آذر کاسپین پس از چندین سال رکود خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از کارگران کارخانه پترو آذر کاسپین در تشریح جزئیات بازگشایی این کارخانه گفت: کارخانه پترو آذر کاسپین که به علت مشکلات مالی چندین سال پیش تعطیل شده بود، با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی مجددا راه‌اندازی شد.

او با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۸۰ کارگر بومی در این کارخانه مشغول بکار شده‌اند و حدود ۲۰۰ کارگر دیگر به صورت غیرمستقیم با این واحد تولیدی فعالیت دارند، در ادامه افزود: جذب این تعداد کارگر بیکار شده تبعات بسیار مثبتی را در بازار کسب و کار منطقه آزاد اروند به همراه دارد.

او گفت: این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون یورویی راه‌اندازی شده و سالانه ۲۴۰ هزارتن هیدرو کربن در آن تولید خواهد شد.

به گفته وی؛ متاسفانه در مقطعی منابع بانکی از این کارخانه حمایت مالی نکردند و مشکلات مالی کارخانه باعث شد تا کارفرما مجبور به تعطیلی آن شود. در نتیجه این اتفاق، ۵۰ کارگر شاغل بیکار شدند.

این فعال کارگری همچنین اضافه کرد: در منطقه آزاد اروند نیز با توجه به بسترهای موجود نسبت به راه‌اندازی کارخانه پترو آذر کاسپین با سرمایه‌ای بیش از ۴۰ میلیون یورو و اشتغال ۲۸۰ نفر مستقیم و غیرمستقیم اقدام شده است.

او گفت: این شرکت با تولید سالیانه ۲۴۰ هزار تن هیدروکربن‌های سبک و سنگین، نقش مهمی در رونق اقتصادی و جهش تولید منطقه خواهد داشت.

به گفته این فعال کارگری؛ نظارت کامل دولت بر کارخانه هیدرو کربن پترو آذر کاسپین و سایر واحدهای تولیدی مشابه باعث ایجاد انگیزه تولید در کشور خواهد شد.

او در خاتمه ضمن قدردانی از پیگیری مسئولان برای بازگشایی این کارخانه، افزود: اگر این کارخانه به طور کامل احیا شود گنجایش اشتغال تعداد زیادی از کارگران بیکار در منطقه را داراست و ادامه این روند و بازگشایی کارخانجات تعطیل باعث رونق اقتصادی منطقه آزاد اروند می‌شود.

راه‌اندازی دوباره کارخانه پترو آذر کاسپین اروند بازگشت به کار ۸۰ کارگر بومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر