کد خبر: 1076746 A

نیروهای خدماتی آموزش و پرورش اصفهان از کاهش حقوق و مزایای مزدی خود انتقاد دارند.

نیروهای خدماتی آموزش و پرورش اصفهان در تماس با خبرنگار ایلنا، از کاهش دستمزد و مزایای مزدی خود انتقاد دارند.

به گفته این نیروها، در سال جدید، دستمزد آن‌ها به اندازه کافی افزایش نیافته است؛ این در حالیست که حقوق سایر نیروهای این وزارتخانه، به نسبت افزایش بسیار بیشتری داشته است.

این نیروها روز گذشته (بیست و پنجم اردیبهشت) به اداره آموزش و پرورش اصفهان مراجعه کردند و خواستار رسیدگی به وضعیت مزدی خود شدند. آن‌ها اعلام کرده‌اند بایستی مشکل حل شود و ما برای حل مشکل، به تمام نهادهای ذیربط مراجعه خواهیم کرد.

یکی از این نیروها می‌گوید: کاستن از مزد و مزایای نیروهای زحمتکش خدماتی، به هیچ وجه قابل قبول نیست؛ نیروهای خدماتی بیشترین زحمت را در مدارس متحمل می‌شوند اما حقوق بسیار ناچیزی دارند. حقوق ما در سال جاری، حتی یک میلیون تومان نیز افزایش نیافته است!

 مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در ارتباط با دلایل اعتراض نیروهای خدماتی گفته است: بر اساس رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مبالغی از حقوق نیروهای خدماتی کسر شده است که این گروه از کارکنان به این موضوع معترض هستند.

وی تاکید کرد: در روزهای گذشته اداره کل آموزش و پرورش استان با وزارتخانه متبوع خود در این مورد مکاتباتی کرده است که منتظر پاسخ مسئولان ذیربط هستیم.

نیروهای خدماتی مدارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر