کد خبر: 1075208 A

کارگران هفت تپه در انتظار بهبود اوضاع هستند. آن‌ها می‌گویند: در مدیریت دولت باید اوضاع‌مان نسبت به قبل بهتر شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رای هفدهم اردیبهشت رئیس قوه قضاییه، موجی از امید و خوشحالی برای کارگران نیشکر هفت تپه به دنبال آورد. این کارگران که سالهاست به دنبال خلع ید از کارفرما هستند حالا بازگشتن مجتمع به دولت و ابطال واگذاری را جشن گرفته‌اند.

در عین حال، بازگرداندن هت تپه به دولت، نگرانی‌هایی برای کارگران و فعالان کارگری به وجود آورده است. انتظار این است که این مجموعه با مدیریت صحیح دولتی، در مسیر ترقی قرار بگیرد و به سال‌های اوج خود بازگردد.

در همین زمینه، علی خضریان (نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی) در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

«از آغازین روزهای ‎مجلس یازدهم به همراه جمعی از نمایندگان تلاش‌مان بر این بود تا با ‎نظارت میدانی و حضور در استان‌های مختلف ضمن شناسایی مشکلات، جهت رفع آن‌ها اقدام کنیم؛ مقابله با فساد و رانت حاصل شده در واگذاری ‎هفت تپه و احقاق حقوق ‎کارگران یکی از این موارد بود.

نکته جالب اینکه در طول گفتگوهای متعدد، آنچه برای ‎کارگران هفت تپه بیش از حقوق معوقه اهمیت داشت، حفظ ظرفیت ‎تولید بود که با خلع ید مالک متخلف از سوی ‎قوه قضاییه اصلی‌ترین مانع برداشته شد. اکنون دولت می‌بایست از این سرمایه ملی پشتیبانی کند.»

کارگران نیشکر هفت تپه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر