کد خبر: 1070359 A

دبیرکل جامعه اسلامی کارگران کشور به مناسبت روز جهانی کارگر یک پیام منتشر کرد.

به گزارش ایلنا، متن این پیام به شرح زیر است:

روز جهانی کارگر درحالی فرامی‌رسد که جامعه کارگری کشور متاثر از متغیرهای درونی و برونی و علی رغم رشادت‌های فراوانی که به عنوان یکی از اضلاع توسعه اقتصادی و صنعتی در حیات پس از انقلاب از خود بروز داده، نیاز به بذل توجهی در خور و شایان است. جمهوری اسلامی ایران پس از چهار دهه در بسیاری از زمینه‌ها توانسته خود را به عنوان یک قدرت در میدانهای اقتصادی، صنعتی مطرح نماید و این موضوع قطعاً مدیون قشری است که با خلوص نیت چرخ این میدان‌ها را به حرکت درآورده و یکی از عوامل‌خیز توسعه کشور بوده است.

علاوه بر روایات فراوان از رسول اکرم (ص) و ائمه (ع)، مانند حدیث مشهور حضرت محمد (ص) که می‌فرمایند: «عبادت ده جزء است که نه جزء آن در کار و تلاش برای به دست آوردن روزی حلال است»، نگاه اصیل امامین انقلاب به پدیده کار و کارگر در ادبیات اجتماعی انقلاب نیز، کاملاً محسوس و نمایان است.

گرچه باید عنوان نمود حکمرانی مطلوب از سوی دولت‌ها می‌توان نقشی اساسی در درآمد و معیشت مطلوب کارگران، ایفاء نماید. حکمرانی مطلوبی که شاخص‌هائی همچون، کیفیت خصوصی‌سازی، واگذاری‌ها، کیفیت بیمه‌های کارگری و سهیم شدن کارگران در منافع تولید و تعامل بخش خصوصی با کارگران، قسمی مهم را در آن ایفاء می‌نماید.

به طور قطع در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدائی‌ها، کما فی السابق جامعه کارگری کشور، بیرقدار تولید و قلب تپنده حیات صنعتی و اقتصادی کشور خواهد بود و طبعاً بذل توجه به مطالبات بر حق این طیف مولد و البته کم‌برخوردار باید در دستور کار سیاستی نهادهای ذیربط و مشخصاً، دولت‌ها قرار گیرد.

اینجانب ضمن تبریک روز جهانی کارگر بر جامعه کارگری کشور، اطمینان می‌دهم که این تشکل تمامی ظرفیت‌های سیاستی خود را جهت تقویت زیرساخت‌های تقنینی و اجرائی مرتبط با معیشت کارگران در راستای بهبود فضای شغلی و اجتماعی این طیف قرار و علاوه بر حمایت معنوی و صنفی، موانع حقوقی و اقتصادی این جامعه بزرگ و مولد را تقلیل و بزداید.

روز جهانی کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر