کد خبر: 1070093 A

جمعی از کارگران قند یاسوج در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی و تعلل در روند آغاز به‌کار این کارخانه، بیانیه صادر کردند و خواستار رفع موانع تولید آن شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران قند یاسوج در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و تعلل در روند آغاز به کار این کارخانه بیانیه‌ای صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

الحمدالله الذی یفعل مایشاء و لایفعل مایشاء غیره

آیا آیت‌الله رئیسی، قهرمان مبارزه با مفاسد اقتصادی در رأس قوه‌قضائیه جمهوری اسلامی ایران استحضار دارند که بعد از رفتن‌شان از شهر یاسوج قفل بر قفل نو گشوده کارخانه قند یاسوج زدند؟

رئیس مقتدر دستگاه قوه قضائیه کشور در بیست و دومین سفر استانی صبح دوم اسفند ماه ۹۹ به همراه جمعی از مسئولان محترم عالی قضائی وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شدند و مقام عالی قوه قضائیه در یکی از مهم‌ترین اقدامات خود در استان در بازدید از کارخانه قند یاسوج، با اشاره به تعطیلی ۵ساله این کارخانه فرمودند: این کارخانه به عنوان مرکزی صنعتی برای تولید نباید تعطیل می‌شد و تعطیلی آن به مدت ۵ سال قابل قبول نیست و از مسئولان استانی امر، و درخواسته هماهنگی برای فعالیت مجدد کارخانه و اشتغال به کار کارگران را امر به ابلاغ نمودند. حال پس از گذشت حدود ۲ ماه و اندی باید دید چه اقداماتی از سوی نهادهای ذیربط استانی و کشوری صورت گرفته است. طی پیگیری‌های متعدد و بررسی‌های به عمل آمده محرز گردید که نه تنها اقدام ملموسی برای راه‌اندازی مجدد این قطب صنعتی استان صورت نگرفته چه بسا به طرق مختلف موضوع در حال کارشکنی و فراموشی است.

از سوی دیگر شنیده‌ها حاکی از آن است که مردم استان بازدید قاضی‌القضات محترم کشور را تنها انجام نمایشی توسط مدیران، مسئولین استان و بانک تجارت کشور برای در امان ماندن از هجمه‌های ایشان و مردم انقلابی می‌دانند.

گرچه این اتفاق و تعطیلی کارخانه بسیار ناگوار است و به قیمت زندگی کارگران اخراجی و سردرگمی سهام سهامداران این کارخانه توسط مفاسد اقتصادی خصوصی‌سازنما انجام شده است، اما جای این سؤال باقی است. اولاً این نمایش‌ها و کارشکنی‌ها تا چه وقت ادامه خواهد یافت و ثانیاً چه کسانی از این نمایش‌ها و کارشکنی‌ها نفع می‌برند؟ لذا ما کارگران و سهامداران کارخانه قند یاسوج و کلیه مطالبه‌گران حق و حقیقت و اجرای عدالت خواهان هرچه سریعتر معرفی اعضای هئیت مدیره و مدیرعامل کارخانه و بازگشایی آن و اشتغال به کار کارگران اخراجی می‌باشیم تا زمینه و زمان واگذاری به یکی از نهادهای مربوطه که بخشی از کار آن انجام گرفته، عملی گردد.

قوه قضائیه بیانیه جمعی از کارگران قند یاسوج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر