کد خبر: 1069915 A

مدیر ‌کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در پیامی خطاب به خانواده غلامرضا انصاری، بنیانگذار کانون نوین بازنشستگان و مستمری‌بگیران کارکنان سازمان تامین اجتماعی درگذشت وی را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ، حسین امیری‌گنجه، پیام تسلیتی خطاب به خانواده وی، کارکنان و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی صادر کرد. 

در این پیام آمده است: 

انالله و اناالیه راجعون

خبر درگذشت استاد انصاری، چهره ماندگاری که از مدیران لایق و ارشد سازمان تامین اجتماعی بود را دریافت کردم و بسیار متأسف شدم. 

استاد فرهیخته غلامرضا انصاری از مردان بزرگ و خوش‌نام و از چهره‌های ماندگار سازمان تامین اجتماعی است که خدمات شایانی در زمان مسئولیتش و همچنین در زمان بازنشستگی از خود به یادگار گذاشته است و در جهت اعتلای سازمان و کارکنان از هیچ کوششی دریغ ننمود. 

اینجانب این ضایعه دردناک را به خانواده داغدار عزیزسفر کرده و همچنین مدیران، کارکنان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران همکار سازمان تسلیت و تعزیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن روانشاد، علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت می‌نمایم. 

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ

شایان ذکر است زنده‌یاد غلامرضا انصاری در سال ۱۳۲۲ در شهر محلات به دنیا آمد. پس از اخذ مدرک لیسانس در سال ۱۳۴۶ در سازمان تامین اجتماعی استخدام و در واحد درآمد (وصول حق بیمه) مشغول به کار شد. 

پشتکار، متانت، نگاه علمی و تخصص‌گرایی و از همه مهمتر اخلاق نیکو او سبب گردید وی تا سمت معاون مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی (معاون فنی درآمد) پله‌های ترقی را پیش و پس از انقلاب اسلامی طی کند. 

وی در شرایط اول انقلاب؛ اولین بخشودگی کارگاه‌ها را توسط شورای انقلاب در جهت حمایت از کارفرمایان، کارگران و مردم به اجرا درآورد. 

انصاری بر سر استقلال سازمان و حفظ موجودیت آن با هیچ گروه و فعال سیاسی معامله نکرد و فقط به اعتدال سازمان و کارکنان آن می‌اندیشد؛ حتی در اوایل انقلاب، مقابل نظر کسانی که می‌گفتند پرداخت بیمه اشکال شرعی دارد، ایستاد و با مباحث علمی به دفاع از فلسفه وجودی سازمان تامین اجتماعی و همچنین صیانت از حق و حقوق کارگران پرداخت. 

او علاوه بر اینکه در کارش خودش یک متخصص و کارشناس خبره درآمد بود، اما هیچگاه در زمان مسئولیتش پا را فراتر ننهاد، به طوری که از خودرو سازمان به صورت شخصی استفاده نکرد و حتی وام مسکن نیز دریافت ننمود. اعتبار اجتماعی سازمان و کارکنان را بالاترین نشان هویت و اقتدار می‌دانست و نمی‌گذاشت خدشه‌ای بر آن وارد شود. 

انصاری در سال ۱۳۶۶ به جرگه بازنشستگان پیوست. 

در سال ۱۳۷۶ تصمیم گرفت کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران کارکنان تامین اجتماعی را با ساختاری نو تاسیس نماید. در همان سال نشستی با حضور ۶ نفر از کارکنان در نمازخانه شعبه ۲۲ تشکیل داد و قرار شد پس از اخذ مجوز از وزارت کشور به عنوان نهادی مستقل، مطالبات صنفی بازنشستگان را پیگیری نماید و به سرانجام برساند. 

حسن طهماسبی یک از اعضای سابق کانون می‌گوید: در آن جلسه رو کرد به ما و گفت: «شما همه برای مردم کار می‌کنید؛ مگر کارکنان سازمان جزئی از مردم نیستند!؟ چرا باید شاهد مشکلات مالی همکاران باشیم!؟ همکاران نیازمند مدد، کمک و احقاق حقوق صنفی خود هستند. آنچه که برای کارکنان هست، بر اساس قانون باید برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران نیز باشد.» 

پس از تایید وزارت کشور، مجوز برگزاری انتخابات صادر و برای اولین بار با حضور بسیاری از بازنشستگان انتخابات برگزار شد و غلامرضا انصاری به عنوان رئیس هیات مدیره کانون انتخاب گردید. 

ابتدا مقدمات فعالیت کانون در نمازخانه شعبه و پس از مدتی فعالیت کانون در یک خانه اجاره‌ای قدیمی (میدان فاطمی، کوچه گلها) انجام می‌گرفت که بعدها این مکان با حمایت ابراهیم رستمیان‌مقدم، معاون فرهنگی اجتماعی آن زمان به خیابان وصال نقل‌مکان کرد. 

انصاری پنج دوره و به مدت ۱۵ سال بدون دریافت حقوق و بدون هیچ چشمداشتی به عنوان رئیس هیات مدیره خدمات شایانی را در قالب برطرف نمودن مشکلات اقتصادی، اعطای وام، برخورداری از مزایای جانبی، تکریم بازنشستگان همکار، اشتغال فرزندان همکار، فعالیت‌های فرهنگی، رفاهی، اجتماعی، درمانی و… ارائه نمود. 

چراغی که او روشن نمود؛ هم‌اکنون نور و گرمایش در زندگی بیش از ۳۵ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر همکار سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران جاری است. 

در سطح استان تهران بیش از ۱۲ هزار نفر از بازنشستگان، مطالبات صنفی خود را از طریق کانون بازنشستگان کارکنان سازمان تامین اجتماعی پیگیری می‌نمایند. 

روحش شاد و یادش گرامی باد

غلامرضا انصاری حسین امیری‌گنجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر