کد خبر: 1068891 A

کارگران شهرداری خرمشهر در انتظار پرداخت مطالبات معوقه مزدی و بیمه‌ای خود هستند.

جمعی از کارگران شهرداری خرمشهر در تماس با خبرنگار ایلنا، از شرایط دشوار زندگی خود در نتیجه‌ عدم دریافت چندین ماه حقوق خبر دادند و گفتند: در این اوضاع اقتصادی و علیرغم وجود تهدید کرونا، حقوق کارگران شهرداری خرمشهر دست‌کم چهارماه به تاخیر افتاده و ما علیرغم همه سختی‌ها مجبوریم بدون دریافت حقوق کار کنیم.

کارگران شهرداری خرمشهر می‌گویند: علاوه بر دستمزد پرداخت نشده جاری، مزایای مزدی معوق نیز از قبل داریم و همچنین نگران حق بیمه‌هایی هستیم که به موقع به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نمی‌شود. در این صورت، ما در برخی ماه‌های سال دریافت خدمات درمانی و تمدید دفترچه‌های خود با مشکل مواجه می‌شویم.

این کارگران با بیان اینکه سخت‌ترین کار را در این شرایط نامناسب انجام می‌دهیم و کار ما برای حفظ آرامش و نظافت شهرها بسیار مهم است، افزودند: باید شوراهای شهر، استانداری‌ و حتی مقامات استانی با نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها به فکر کارگران باشند و بودجه خاص برای پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها اختصاص دهند.

این کارگران گفتند: بی‌توجهی مسئولان شهرداری و شورای شهر خرمشهر به پرداخت مطالبات آن‌ها باعث شده بارها برای وصول مطالباتشان دست به اعتراض صنفی بزنند که آخرین آن روز گذشته (در روز ششم اردیبهشت ماه) انجام شد.

آن‌ها با بیان اینکه مطالبات کارگران در سالهای قبل بیشتر بود که بخش زیادی از آن با ورود شهردار جدید پرداخت شد، افزود: شهردار تمام تلاش خود را برای به‌روز کردن مطالبات کارگران انجام می‌دهد اما کمبود منابع مالی مانع این کار می‌شود.

کارگران شهرداری خرمشهر با بیان اینکه در استانی محروم، کار و زندگی می‌کنیم و توقع داریم مسئولان بیش از اینها به مساله معیشت و پرداخت دستمزد ما کارگران رسیدگی کنند، گفتند: حدود ۵ ماه پیش شهردار خرمشهر تغییر کرده و ما از این شهردار در مقام کارفرمای اصلی انتظار داریم چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بی‌اندیشد.

کارگران شهرداری خرمشهر معوقات مزدی وبیمه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر