کد خبر: 1067565 A

کنگره خانه کارگر تشکیلات تهران ساعاتی قبل با سخنرانی اسماعیل حق پرستی، دبیر اجرایی این تشکل صنفی کارگری به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل حق پرستی (دبیر اجرایی خانه کارگر تهران) در کنگذه خانه کاذگذ تهران با قدردانی از حضور پرشور کارگران در این کنگره اظهار داشت: در شرایط فعلی بیشتر به تجربه نیازمند هستیم و باید تلاش کنیم از وجود افراد باتجربه و صادق به خصوص در حوزه قانونگذاری بیشتر استفاده کنیم.

او با بیان اینکه کسانی هستند که سالهاست با تلاش و زحمات خود به مجموعه کارگران خدمات می‌دهند، در ادامه افزود: نمونه این افراد می‌توان از آقای محجوب (دبیرکل خانه کارگر) نام برد. آقای محجوب ماقبل تاریخ انقلاب اسلامی تشکلاتی را در ارتباط با کارخانجات داشتند که در یک مورد در شرکت ساختمان‌سازی اکباتان با ایشان همکار بودم.

او گفت: آقای محجوب همانجا تشکل سیاسی بسیار قوی را جهت ایجاد جریانات کارگری و مبارزات کارگری و تشکلات کارگری ایجاد کرده بودند که این قابل تقدیر است. به نظر می‌آید مجموعه کارگران کشور از ایشان به عنوان یک فعال کارگری به نیکی باید یاد کنند.

او افزود: آقای محجوب فعالیت‌های کارگری و تشکیلاتی خود را از قبل انقلاب زمانی آغاز کرده‌اند چون دغدغه خاصی در ارتباط به مسائل و مشکلات اقتصادی کارگری داشتند. خدمات ارزنده ایشان به جامعه کارگری به ویژه در زمانی که در مجلس بودند با راه اندازی فراکسیون کارگری قابل تقدیر و تشکر است.

وی افزود: آقای محجوب در گذشته در یک چاپخانه کار می‌کردند. همزمان هم به عنوان تکنسین برق شرکت ساختمان‌سازی در اکباتان بودند که بنده نیز با ایشان همکار بودم. اینها سوابقی است که می‌شود توجه کارگران عزیز را به این نقطه معطوف کرد که اگر چرا ما کارگران که قریب به ۱۲ تا ۱۳ میلیون رابط بیمه‌ای در کشور هستیم چرا یک نماینده در مجلس شورای اسلامی نداریم و این جای تاسف دارد.

او با بیان اینکه آیا دموکراسی یعنی اینکه جامعه کارگری با این همه بیمه شده هیچ نماینده‌های در مجلس نداشته باشد؟ ، در ادامه گفت: همه اقشار جامعه اعم از پزشکان و معلمان، دانشگاهیان و بازاریان… در مجلس نماینده‌های فراوان دارند اما قشر کارگر زحمتکش که در واقع جورکش اقتصاد کشور هستند متاسفانه یک نماینده در مجلس ندارند. علت این اتفاق مشکلات اقتصادی است که در جامعه پیش آمده است. به عنوان نمونه شاهد بودیم با افزایش قیمت بنزین، بسیاری از کارگران موضع گرفتند و در انتخابات مجلس شرکت نکردند. در واقع این کار یک نوع خودزنی است و گل زدن به خودی است. در صورتی که با پشتکار و همیت می‌شود آقای محجوب را به مجلس فرستاد.

در ادامه حسن صاقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری که پس از حق پرستی به ایراد سخن پرداخت، با اشاره به نقش حیاتی کنگره‌ی خانه کارگر گفت: کنگره عالی‌ترین رکن خانه کارگر است. عالی‌ترین رکن به این دلیل که تصمیم‌سازی و برنامه ریزی می‌کند و در واقع نقش مجلس قانون‌گذاری و مجلس بازنگری اساسنامه و مرامنامه را دارد. همچنین کنگره نقش انتخاب کننده در اداره کردن امور تشکیلاتی را برعهده دارد.

او با بیان اینکه بر اساس وظیقه ذاتی کنگره، مسئولیت سنگینی برعهده تک تک اعضای شرکت کننده قرار می‌گیرد، افزود: کنگره کلانشهر تهران انتخابی است ارزش‌مند و اثرگذار و نوع نگاه شما به کنگره نمی‌بایستی صرفا رای دادن باشد. لذا افرادی باید توسط شما انتخاب بشوند به عنوان مرکز کشور و به عنوان راس امور کار تشکیلاتی که اثرگذار باشند و به عنوان یک هماهنگ کننده و هدایت کننده باشند کنگره را در مسیر درست به حرکت دربیاورند.

او گفت: مجموعه تشکیلات خانه کارگر مدتهاست درگیر برگزاری کنگره در مراکز استانها و شهرستانهای سراسر کشور است و تشکیلات خانه کارگر تهران از جهت بزرگی و تعداد منتخبین و اعضا حائز اهمیت است.

صادقی با بیان اینکه این انتخابات سرنوشت ۴ سال آینده تشکیلات را مشخص می‌کند، در ادامه تصریح کرد: در شهر تهران ۳۳۰ هزار عضو تشکیلاتی وجود دارد و از هر یک صد نفر یک نفر می‌تواند در انتخابات کنگره حضور پیدا کند و رای خود را به فرد منتخب خود بدهد.

وی افزود: در این انتخابات ۳۳ نفر به عنوان عضو اصلی و ۱۵ تا ۱۷ نفر به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب می‌شوند. همچنین جوانگرایی خوبی در ساختار تشکیلات صورت گرفته است و رفته و رفته شاهد پوست اندازی و حضور همه جانبه‌ی جوانان در تصمیم‌گیری‌ها هستیم.

صادقی در پایان با بیان اینکه خانه کارگر بدون نام کارگر هیچ مفهومی ندارد، افزود: این سخن دبیرکل تشکیلات کارگر است معیشت خانه کارگر اولویت نخست خانه کارگر نیز بوده است. ملاک عمل خانه کارگر نام «کارگر» است و اینکه کارگر ارزش و احترام وافری را در جامعه پیدا کند، خانه کارگر تلاش زیادی را انجام داده است و اگر هم اتفاقی بالعکس افتاده که جواب نگرفته‌ایم مربوط به خانه کارگر نیست و مربوط به ساختار اقتصاد ایران است. ساختار اقتصادی که از اقتصاد مولد به سمت اقتصاد غیر مولد رفته. این اقتصاد غیرمولد فقر را به کارگر تحمیل کرده است. این موارد به خانه کارگر برنمی‌گردد و خانه کارگر تمام هم وغم خود را در مسیر تعالی نام کارگر بکار گرفته و رسالت خود را عملیاتی کرده است.

صادقی در پایان ضمن قدردانی از حاضرین در این دوره از انتخابات گفت: خدا را شاکریم که تشکیلات خانه کارگر در مسیر درستی با هدایت دبیرکل خانه کارگر که انسانی متعهد و با آرمانهای انقلاب و آرمانهای کار تشکیلاتی همسو است توانسته با اندیشه دفاع از حقوق کارگر تشکیلات را به سمت جلو به حرکت وادارد.

سپس طبق اعلام قبلی رای گیری الکترونیکی از ساعت ۱۵ به مدت دوساعت آغاز و از آنجا که روند ثبت آرا بی‌وقفه در حال انجام بود زمان رای‌گیری به مدت یکساعت تمدید گردید و در پایان از میان ۸۶۵۱ رای ماخوذه تعداد۵۰ نفر از فعالان کارگری و تشکیلاتی تهرانِ مرکزی به عنوان منتخبین اصلی و علی‌البدل این کنگره انتخاب شدند که به ترتیب حروف الفبا به شرح ذیل اعلام می‌شود:

آقایان و خانمها:

1-مجتبی اسلامی

2-زهره آل آقا

3-داود اخوان

4-افسانه اقبال نیا

5-کوروش الماسی درگاه

6-منیژه ایزدی

7-محسن باقری

8-محمدباقری

9-فاطمه بیاتی

10-حسین پارسا

11-مهدی پاشایی

12-بهزاد پولادوند

13-علیرضا جمالی

14-مجتبی حاجی زاده

15-حسین حبیبی

16-میرولی حسینی

17-علیرضا حسنی

18-علیرضا حیدری

19-مسعود رحمت حیدری

20-قاسم خلجانی

21-جعفررضایی

22-اکبرزمانی

23-زهرا سلطانی

24-مهدی سلیمانی

25-مریم سنجری

26-شهرام شاهی

27-محسن شریفی

28-علی صابری

29-کمال صفایی مقدم

30-فرهاد عبدوس

31-فاطمه فراهانی

32-شعبان فغانی

33-شهرام قوچی

34-بهزاد کاظمی

35-فرشاد کردی

36-محمدرضا مرادبیگی

37-ملیحه محبوب نژاد

38-محمدصادق محسنی کبیر

39-احمدمحجوب

40-لیلا محمودزاده

41-عشرت ملکی

42-ابوالفضل میرزایی

43-قاسمعلی میرزایی

44-سیدابوالفضل میرموسوی

45-محمدموسولو

46-غلامرضا ندایی

47-مهدی نجف پور

48-سیدمحسن نورحسینی

49-فاطمه وحدت

50-رفعت الملوک وکیلی

کنگره خانه کارگر تهران برگزار شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر