کد خبر: 1066956 A

شرکت «تراورس» یک ماه از مطالبات معوقه کارگران واحد نگهداری را پرداخت کرد اما کارگران هنوز یک و نیم ماه دستمزد و چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی سال جاری را طلبکارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران ابنیه فنی تراورس می‌گویند: صبح روز گدشته (پنج شنبه ۲فروردین ماه) آن‌ها معادل یک ماه از دو نیم ماه معوقات مزدی خود را دریافت کردند.

این کارگران که شمار آن‌ها به حدود ۵ تا ۷هزار نفر می‌رسد، درباره سرنوشت دیگر مطالبات خود گفتند: در حال حاضر غیر از یک ماه معوقات مزدی پرداخت شده که مربوط به نیمی از دستمزد بهمن و نیمی از دستمزد اسفند ماه سال گذشته (۹۹) است، هنوز ۵۰ درصد از حقوق اسفند ماه ۹۹ و حقوق فروردین ۱۴۰۰ و چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

آن‌ها گفتند: علاوه بر معوقات یاد شده، هنوز از پرداخت برخی از کمک‌های نقدی و غیرنقدی کارفرما همانند حق بن ماه رمضان به کارگران خبری نیست.

کارگران ابنیه فنی تراورس با بیان اینکه هر ماه از معوقات مزدی خود را با تاخیر یک الی دو ماهه دریافت می‌کنیم، افزودند: مهمترین مشکل حال حاضرکارگران تمدید نشدن دفترچه‌ی بیمه تامین اجتماعی است.

کارگران در ادامه تصریح کردند: مهمترین موضوع مورد اعتراض این کارگران، پرداخت نشدن همزمان حقوق در همه مناطق ریلی است. برخی از کارگران این نواحی هنوز حقوق یک ماه کاملی که سایر واحدها امروز دریافت کرده‌اند را نگرفته و مدعی‌اند ۵۰ درصد حقوق امروز برایشان واریز نشده است.

آن‌ها با بیان اینکه این حقوق صرفا برای کارگران نگهداری واریز شده و کارگران کارخانجات تراورس و کارکنان اداری هنوز دریافتی نداشته‌اند، در ادامه درباره وضعیت پرداخت عیدی خود افزودند: کارگران همه مناطق عیدی شش ماهه نخست سال جاری خود را گرفته‌اند و فقط عیدی نیمه دوم سال آن‌ها باقی مانده است.

این کارگران همچنین از اجرا نشدن طرح تجمیع و طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران ابنیه فنی انتقاد کرده و در ادامه گفتند: سالهاست که کارگران پیمانکاری ابنیه فنی پیگیر اجرای طرح تجمیع و طبقه‌بندی مشاغل خود هستند اما به دلیل نبود نماینده صنفی در برخی مناطق؛ اجرای این طرح‌ها عملیاتی نشده است.

پرداخت یک ماه حقوق کارگران ابنیه فنی «تراورس»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر