کد خبر: 1066504 A

منابع کارگری در همدان از لغو مزایده شرکت «زمرد آسیا» با دستور دادستان همدان تا مشخص شدن وضعیت آن خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در همدان گفتند: طبق دستور دادستان همدان مزایده شرکت زمرد آسیا که به دلیل مشکلات مالی از سوی یکی از بانکهای دولتی در حال انجام بود، لغو شد.

کارگران این واحد با بیان اینکه این واحد تولیدی از سال ۶۰ فعالیت خود را در زمینه تولید یخ آغاز کرده و در ادامه با اضافه کردن واحدهای تولید کشمش، انواع آبمیوه و ماالشعیر به کار خود تا سال ۸۸ ادامه داده است، گفتند: به صورت مشخص با شروع تحریم‌های ناجوانمردانه کشورهای غربی به مرور فعالیت کارخانه با رکود مواجه شد که در نهایت سال ۹۴ با اختلاف شرکا و تقسیم کارخانه، اقساط بانکی کارفرما به یکی از بانکهای دولتی به تعویق افتاد تا جایی که امکان ادامه فعالیت وجود نداشت.

به گفته این منبع کارگری، در حال حاضر بانک مدعی است با احتساب جرایم از این کارخانه بابت طلب دو تا سه میلیاردی حدود هفت میلیارد تومان طلب دارد و برای وصول طلب خود اقدام به مزایده کارخانه کرده بود.

وی در ادامه تصریح کرد: باحمایت مسئولان به ویژه نهاد قضایی استان مزایده به دلیل بدهی شرکت زمرد آسیا به یکی از بانک‌ها که قرار بود انجام شود با ورود دادستان عمومی و انقلاب همدان وارد مرحله تازه‌ای شده و دستور لغو مزایده صادر شد.

کارگران ملایر لغومزایده کارخانه زمرد آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر