کد خبر: 1063995 A

گروهی از کارگران شهرداری خرمشهر، صبح امروز در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند.

برخی کارگران شهرداری خرمشهر در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: شماری از کارگران شهرداری خرمشهر و سازمان‌های واسطه صبح امروز (۲۸ فروردین ماه) در اعتراض به چندین ماه معوقات مزدی و  پرداخت نشده، در مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند.

این کارگران گفتند: بی‌توجهی مسئولان شهرداری و شورای شهر خرمشهر به پرداخت مطالبات آن‌ها باعث شده آن‌ها بارها برای وصول مطالباتشان دست به اعتراض صنفی بزنند.

طبق اظهارات این کارگران، تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران در مجموعه شهرداری‌ شهر خرمشهر درحالی ادامه دارد که مرتب از سوی مسئولان شهرداری و شورای شهر گفته می‌شود شهرداری به دلیل رکود در بازار مسکن همانند اغلب شهرهای کشور با چالش جدی روبه‌رو شده و منابع مالی خود را از دست داده است.

منصور علوانی (شهردار خرمشهر) با تایید اعتراض کارگران شهرداری خرمشهر گفته است: علت تجمع کارگران شهرداری مطالبات مربوط به ماه‌های تیر، مرداد، شهریور و مقداری هم از شش ماهه دوم سال گذشته بود.

شهردار خرمشهر افزود: باتوجه به مطالباتی که شهرداری خرمشهر از سایر ادارات دارد، ما درصدد این هستیم که پیگیری‌های لازم انجام شود و مطالبات کارگران پرداخت گردد.

علوانی با اشاره به افزایش حقوق‌های دریافتی کارگران برای امسال گفت: با افزایش حقوق‌ها کار تسویه مطالبات آن‌ها کمی برایمان دشوارتر خواهد شد.

او در پایان افزود: تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا مطالبات به حق آن‌ها را هر چه سریع‌تر پرداخت کنیم و نهایتا تا ۵ اردیبهشت حداقل حقوق ۱ ماه کارگران را پرداخت خواهیم کرد.

معوقات مزدی تجمع کارگران شهرداری خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر