کد خبر: 1062214 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

یک فعال کارگری از سیاست‌های یک بام و دو هوای تامین اجتماعی دربرابر بازنشستگان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ترکاشوند گفت: طبق مواد ۹۶ تامین اجتماعی و ۱۱۱ قانون کار؛ پرداختی‌ها به بازنشستگان باید منطبق بر واقعیت‌های اقتصادی و شاخص‌ها انجام شود اما دلیل برخی اقدامات مسئولان این سازمان را متوجه نمی‌شویم.

این فعال کارگری اظهار داشت: سالیان سال؛ بازنشستگان شریف و نجیب تامین اجتماعی به‌رغم تمامی مشکلات و فقر شدید مالی سکوت کردند اما حال مسئولان تامین اجتماعی وعده بهبودی اوضاع اقتصادی بازنشستگان را می‌دهند و از تخصیص ده‌ها هزار میلیارد بودجه برای همسان‌سازی حقوق‌ها خبر می‌دهند و در عمل آنچه اتفاق می‌افتد، ناکافی بودن حقوق دربرابر تورم و گرانی‌های وحشتناک است!

ترکاشوند مراتب حمایت قاطع بازنشستگان شهرستان ری را از تصمیمات و اقدامات کانون‌های بازنشستگی و اتحادیه پیشکسوتان کارگری اعلام کرد و گفت: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی حق مسلم و قانونی آنان است و هنوز هم یک میلیون تومان با حقوق نسبتا واقعی خود فاصله داریم.

وی گفت: البته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دراین باره دستور بازنگری داده‌اند اما سوال این است که چرا برخی اشکال تراشی‌ها و موانع حقوقی برای بازنشستگان پیش می‌آید؟

تامین اجتماعی بازنشستگان همسان سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر