کد خبر: 1061174 A

مدیر کمپین حمایت از افراد دارای معلولیت از مسکوت ماندن اجرای اساسنامه صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اگرچه اساسنامه صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت از سوی هیات دولت تصویب شده است اما هیچ اقدامی برای اجرای این اساسنامه صورت نگرفته است. بهروز مروتی درباره این موضوع توضیح داد: اساسنامه صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی، توسط هیات دولت تصویب شد. از زمان صدور مصوبه تا این لحظه، هیچ اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفته است. هیچ دستورالعملی یا آیین‌نامه‌ای درباره برخورداری جامعه هدف ارائه نشده است. 

صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت، پس از کش و قوس‌های فراوان از سوی هیات دولت تصویب شد. مرکز اصلی صندوق در تهران است که با سرمایه‌ای به ارزش ۲۰ میلیارد تومان (از محل اعتبارات مصوب مربوط به سازمان بهزیستی) اداره می‌شود. افراد دارای معلولیت امید دارند که با اجرایی شدن این صندوق بتوانند به یکی از اهداف خود یعنی اشتغال دست یابند. امید است که این صندوق بتواند با ارائه تسهیلات در حوزه «خوداشتغالی» و «تعاونی‌هایی» که معلولان در آن بیشترین نقش را دارند، از مشکلات بیکاری افراد دارای معلولیت کاسته شود.

 

هیات دولت سازمان بهزیستی کشور فرصت های شغلی اشتغال معلولان صندوق حمایت از فرصت های شغلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر