کد خبر: 1060627 A

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی گلستان گفت: احکام و مستمری فروردین ماه ۱۴۰۰، برای کلیه سطوح مستمری‌بگیران نارضایتی‌های فراوانی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا طالبا با بیان این مطلب که بازنشستگان از احکام صادره انتقاد دارند و معتقدند به وعده‌های داده شده عمل نشده است، افزود: نمی‌دانیم چه دست‌هایی در پشت پرده سازمان تامین اجتماعی است که می‌خواهند میان حدود ۱۲ میلیون خانواده بازنشستگان تامین اجتماعی و نظام و حاکمیت فاصله ایجاد کند اما ما بازنشستگان در آستانه‌ی انتخابات کشور هیچگاه از نظام دلسرد نمی‌شویم و با با پشتوانه‌ی حاکمیت قطعا با شور و شعف فراوان در انتخابات شرکت خواهیم کرد و در کنار آن به مطالبات صنفی خود هم رسیدگی خواهیم کرد.

او با بیان اینکه تمام خواسته‌های بازنشستگان همان اصلاح احکام و افزایش حقوق مستمری بر اساس حقوق مستمری اسفندماه ۱۳۹۹ (که همسان‌سازی سال ۹۹ وحقوق مستمری جزو پایه آن قرار گرفته است) می‌باشد که تا افزایش پیدا نکند ساکت نمی‌نشینیم، افزود: نمی‌دانیم چرا در بدنه سازمان یک عده‌ای دنبال این هستند که بازنشستگان و مستمری‌بگیران را در مقابل سازمان قرار بدهند از آقایان شریعتمداری (وزیر کار) و سالاری (مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی) می‌خواهیم تا کار به کف خیابان نرسیده نسبت به اصلاح احکام اقدام فرمایند.

دبیر خانه کارگر استان گلستان افزود: مستمری‌بگیران سایر سطوح از افزایش متناسب‌سازی مرداد تا اسفند ۹۹ در پایه مستمری خود بهره‌مند نشده‌اند و محاسبات به گونه‌ای صورت گرفته است که با اعمال متناسب‌سازی مرحله دوم، پایه مستمری آن‌ها پایین‌تر از سال گذشته قرار می‌گیرد.

طالبا با بیان اینکه بازنشستگان به این خلف وعده اعتراض دارند و خواستار پاسخگویی مقامات و کارشناسان سازمان تامین اجتماعی هستند، در خاتمه گفت: مقامات سازمان باید به صراحت اعلام کنند چرا حقوق تیرماه برای افزایش مبنا قرار گرفته است. مگر قرار نبود کل دریافتی بازنشستگان افزایش یابد؟!

احکام مستمری طالبا بازنشستگان تامین اجتماعی گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر