کد خبر: 1060454 A

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی موافقت خود را برای رسیدگی فوری به اعتراض نمایندگان بازنشستگان در مورد اعمال نشدن مبلغ متناسب سازی در پایه مستمری اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، به دنبال تصمیم سازمان تامین اجتماعی بر لحاظ کردن مستمری قبل از مرداد ماه سال 99  (مرحله اول متناسب سازی) در احکام بازنشستگان و مستمری‌بگیران و معیار قرارندادن متناسب سازی در افزایش سالیانه‌ی مبلغ مستمری، تشکل‌های بازنشستگی مراتب اعتراض خود را به سازمان اعلام کردند.

به همین دلیل مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، موافقت خود را برای رسیدگی فوری به اعتراض نمایندگان بازنشستگان اعلام کرد و از ساعاتی پیش جلسه‌‌ی ویژه‌ی بازنگری در محاسبات مربوط به افزایش سالیانه مستمری به جریان افتاده است.

منابع آگاه به ایلنا گفتند که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی موافق این بازنگری است و توافق قبلی بر سر معیار قرار گرفتن مستمری قبل از مرداد 99 در متناسب سازی و اعمال نشدن افزایش ناشی از متناسب سازی در پایه مستمری مورد تایید وی نبوده است اما آنچه در عمل اجرا شد، نظر وی را تامین نکرده است و حالا به صورت فوری خواستار بازنگری در محاسبات و رعایت توافق خرداد ماه 99 شده است.

بر  اساس این توافق قرار بود که متناسب سازی جزئی از مستمری باشد و با افزایش‌های سالیانه همراه شود تا اثرات آن در ترمیم مستمری ملموس شود.

متناسب سازی مستمری 1400 احکام مستمری بگیران بازنگری در حکم مستمری بگیران اعمال متناسب سازی در پایه مستمری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر