کد خبر: 1059603 A

یک نماینده مجلس:

عباس گودرزی گفت: در مجلس یازدهم و کمیسیون اجتماعی برنامه‌ای برای تغییر قانون کار نیست.

عباس گودرزی (یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم) در واکنش به صحبت‌های یکی از نمایندگان مجلس در خصوص اصلاح قانون کار به خبرنگار ایلنا گفت: ما در مجلس یازدهم و کمیسیون اجتماعی، برنامه‌ای برای تغییر قانون کار یا اصلاح احتمالی آن نداریم. چنین طرحی در حال حاضر به هیچ‌وجه مطرح نیست.

گفتنی است پیشتر ابراهیم رضایی (نماینده مردم دشتستان در مجلس یازدهم) قانون کار را ضد تولید و اشتغال خوانده بود که این موضوع اعتراض بسیاری از کارگران و فعالان کارگری را به همراه داشت.

ناصر چمنی (رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری) در واکنش به صحبت‌های این نماینده گفته بود: «وقتی نظارت و میلی برای اجرای مواد قانون کار به نفع کارگر وجود ندارد، چطور می‌توانیم بگوییم قانون کار جلوی اشتغال و تولید را گرفته است؟! باید دور یک میز مذاکره بنشینیم و استدلال‌هایمان را بگوییم و ببینیم کدامیک درست می‌گوییم و در نهایت مردم قضاوت کنند.»  

علی خدایی (عضو کارگری شورای عالی کار) نیز درخصوص اصلاح قانون کار گفته بود: «مقررات‌زدایی‌های بسیاری به همین بهانه‌های واهی یعنی رونق تولید و اشتغال رخ داده است. با وجود اینکه هیچ کدام از این  قانون‌زدایی‌ها به هدف اعلامی یعنی رونق تولید نینجامیده، خیز برداشته‌اند که سراغ تنها سند حمایتی از کارگر یعنی قانون کار بروند و هزار تاسف که یکسری نمایندگان مجلس با اینگونه صحبت‌ها و تلاش‌ها، همصدایی می‌کنند.»

اصلاح قانون کار اظهارات نمایندگان مجلس در ارتباط با اصلاح قانون کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر