کد خبر: 1059575 A

معلمان در آستانه بازنشستگی به اطلاعیه اخیر در ارتباط با اضافه خدمت انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فارغ التحصیلان دانشسراها درباره عدم احتساب فاصله فراغت از تحصیل تا استخدام و اطلاعیه اخیر آموزش و پرورش می‌گویند: چرا آموزش و پرورش اکنون که این نیروها در شرف بازنشستگی هستند یادش افتاده چنین اقدامی انجام دهد؟

اخیراً وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه‌ای در خصوص عدم احتساب فاصله فراغت از تحصیل تا استخدام فارغ‌التحصیلان دانشسراها را صادر کرده است. این معلمان در سال ۷۳ و ۷۴که از دانشسراها فارغ‌التحصیل شده بودند بایستی سریعاً جذب آموزش و پرورش می‌شدند اما آموزش و پرورش نتوانست آنها را جذب کند و فاصله ۳ تا ۴ ساله بین فارغ‌التحصیلی و استخدام برای آنها به وجود آمد.

در نهایت، دیوان عدالت به نفع این نیروها رای صادر کرد اما اکنون این معلمان در حال بازنشستگی باخبر شده‌اند آموزش و پرورش یکطرفه با تفسیر به رای خود از حکم دیوان حاضر به بازنشسته کردن آنان نیست و در اطلاعیه‌ای آن را ابلاغ کرده است.

در همین راستا، روز گذشته (هفدهم فروردین) آموزگاران دانش‌آموخته‌ی دانشسرا در برابر اداره‌ی کل آموزش و پرورش فارس در اعتراض به «حذف سنوات فاصله خدمتی» تجمع کردند و خواستار حذف این ابلاغیه شدند. این معلمان می‌گویند: آموزش و پرورش نباید یکجانبه حقوق شغلی ما را ضایع کند.

معلمان اطلاعیه اضافه خدمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر