کد خبر: 1059277 A

گروهی از کارگران بازنشسته هتل لاله تهران با تجمع مقابل ساختمان سازمان بازرسی سازمان میراث فرهنگی کشور بر خواسته‌های صنفی خود پافشاری کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گروهی از کارگران بازنشسته هتل لاله تهران با انتقال اجتماع صنفی خود به خارج از محدوده هتل لاله، صبح امروز (۱۷فروردین ماه) در مقابل ساختمان سازمان بازرسی سازمان میراث فرهنگی کشور حاضر شدند تا خواسته‌های صنفی خود را از مسئولان پیگیری کنند.

یکی از کارگران بازنشسته حاضر در این تجمع گفت: هدف ما از برپایی تجمع صنفی در محدوده داخلی هتل لاله پیگیری مطالبات معوقه بود اما وقتی با بی‌اعتنایی مدیریت این مجموعه خدماتی مواجه شدیم، تصمیم گرفتیم این‌بار در مقابل سازمان بازرسی سازمان میراث فرهنگی کشور حضور یابیم.

این کارگر بازنشسته با بیان اینکه بی‌توجهی کارفرما به طولانی شدن زمان پرداخت معوقات مزدی و سنواتی باعث نارضایتی همکاران بازنشسته شده است، افزود: از سال۹۵ به مرور بازنشسته شده‌ایم اما هنوز موفق به دریافت کامل سنوات و بخشی از معوقات مزدی خود نشده‌ایم.

وی با بیان اینکه میانگین سنوات پایان خدمت هریک از بازنشستگان براساس سوابق کاری حدود۶۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است که در حال حاضر سه تا چهار سال است پرداخت آن با مشکل روبرو شده است، تاکید کرد: با تاخیر چند ساله‌ای که در پرداخت بخشی از سنوات بازنشستگان ایجاد شده، ارزش نقدی طلبمان امروز به حداقل کاهش یافته است.

طبق اظهارات این کارگران، در جریان برپایی اجتماع صنفی، یکی از مسئولان سازمان باررسی میراث فرهنگی با تعدادی از نماسندگان کارگران بازنشسته دیدار و وعده رسیدگی به مشکلات را در چند روز آینده داد.

این کارگر بازنشسته در ادامه اظهار داشت: با وجود آنکه نسبت به وعده داده شده خوشبین هستیم اما به دلیل مشکلات معیشتی نمی‌توانیم از پیگیری‌های خود صرف‌نظر کنیم.

کارگران بازنشسته هتل لاله تهران سازمان بازرسی میراث فرهنگی کشور معوقات سنواتی ومزدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر