کد خبر: 1059098 A

معدن کرومیت آسمینون در جنوبی‌ترین منطقه استان کرمان با حدود هزار و ۲۰۰ کارگر تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معدن کرومیت آسمینون در جنوبی‌ترین منطقه استان کرمان (منوجان) با حدود هزار و ۲۰۰ کارگر به بهانه کمبود سیمان از ابتدای سال جاری تعطیل شد.

به گفته کارگران این واحد معدنی، هم‌اکنون فعالیت استخراج از این واحد معدنی با چندین ماه حقوق معوقه کارگران، متوقف شده است.

کارکران با بیان اینکه مسئولان معدن آسمینون کمبود سیمان را عامل اصلی تعطیلی معدن عنوان می‌کنند، در ادامه افزودند: اگر مشکل این واحد معدنی سیمان است بایستی فقط بخش سرپوشیده این واحد معدنی تعطیل اعلام می‌شد حال آنکه بیش از ۷۰ درصد از فعالیت معدن که در فضای باز انجام می‌شود و هیچ نیازی به سیمان ندارد.

کارگران در ادامه تصریح کردند: مشکلات این واحد معدنی از چندین سال پیش تا جایی ادامه یافت که کارگران در ماه‌های پایانی سال گذشته چندین بار دست به اعتراض صفی زدند. در سال جاری نیز مسئولان به‌جای حمایت از تولید و رفع موانع آن به یکباره این واحد معدنی را با حدود ۱۲۰۰ کارگری که چندین ماه حقوق معوقه طلبکارند، یکباره تعطیل کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این ارتباط گفت: تعطیلی معدن کرومیت آسمینون غیرقانونی انجام شده و سازمان صنعت و معدن آن را پیگیری می‌کند.

مسلم مروجی با اشاره به اینکه تعطیلی این معدن به بهانه کمبود سیمان انجام شده است، بیان کرد: با رایزنی‌های سازمان صمت جنوب کرمان، سیمان موردنظر از طریق کارخانه‌های سیمان تامین شده و معدن آسیمون می‌تواند سیمان مورد نظر خود را تامین کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان افزود: تصمیم‌گیری برای نحوه‌ی ادامه فعالیت این واحد معدنی  و کارگران آن بعد از بررسی این موضوع از مدیران و مسئولان این شرکت، در روز‌های آتی اعلام خواهد شد.

تعطیل شد معدن کرومیت آسمینون کرمان 1200 کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر