کد خبر: 1058077 A

گروهی از کارگران شهرداری منطقه ۵ اهواز در حمایت از یکی از همکاران خود، در نزدیکی ساختمان شهرداری تجمع کردند.

یکی از کارگران شهرداری منطقه ۵ اهواز با اعلام خبر تجمع همکاران خود به خبرنگار ایلنا گفت: در این اعتراض که روز گذشته (۱۴ فروردین ماه) برگزار شد، کارگران خدماتی خواستار  برخورد قضایی با عامل مضروب کردن یکی از همکاران خدماتی خود شده‌اند.

او گفت: صبح روز پنجشنبه در یک حادثه تصادف یکی از مدیران پیمانکاری شهرداری منطقه ۵ اهواز که گفته می‌شود نماینده پیمانکار بوده، یکی از کارگران بخش خدماتی را با خودرو در کوی رزمندگان مصدوم کرده است. مضروب که از کارگر پاکبان است، مدعی است این اتفاق سهوی نبوده است به همین دلیل با ارائه مستندات خود بر علیه پیمانکار به دادگاه شکایت کرده است. به همین دلیل کارگران خدماتی در حمایت از این همکار مضروب با تجمع در خیابان ۲۲ بهمن و در نزدیکی ساختمان شهرداری خواستار برخورد قانونی با فرد پیمانکار بودند.

وی با بیان اینکه گفته می‌شود شهرداری پیمانکار مورد نظر را تا رسیدن نتیجه رای دادگاه از کار تعلیق کرده است، در ادامه افزود: از قرار معلوم در نتیجه این تجمع که چند ساعت به طول انجامید کارگران تنظیف و حمل زباله از جمع‌آوری زباله‌های برخی خیابان‌های منطقه ۵ اهواز جا مانده‌اند. به همین دلیل شهردار منطقه ۵ با این استدلال که تجمع کارگران صنفی نیست برای همه کارگران حاضر در تجمع غیبت رد کرده است و تذکر داده اگر در روزهای آینده این تجمع ادامه‌دار باشد و زباله جمع‌آوری نشود، با توجه به اینکه قرارداد بین پیمانکار و شهرداری حجمی منعقد شده، ضمن تکرار غیبت برای کارگران، پیمانکار را جریمه خواهد کرد.

 «سیامک قضاوی زاده» شهردار منطقه ۵ اهواز با تایید اعتراض کارگران خدماتی گفته است: جزییات این حادثه هنوز برای شهرداری روشن نشده است و در حال بررسی وضعیت این پرونده هستیم.

به گفته وی؛ این پرونده یک دعوای شخصی است و کارگر مضروب در دادگاه علیه نماینده پیمانکار شکایت کرده و تجمع اخیر در حمایت از کارگر مضروب صورت گرفته است.

پیمانکار کارگران شهرداری منطقه ۵ اهواز کارگر مضروب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر