کد خبر: 1057536 A

دهقان‌کیا:

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران می‌گوید: در همین فروردین ماه باید رفع تبعیض محقق شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها از اعداد قطعی برای افزایش مستمری بازنشستگان کارگری خبر دادند؛ این در حالیست که هنوز مراحل تصویب در هیات دولت و ابلاغ آن به سرانجام نرسیده و اعداد نهایی نیست.

با این حال، علی دهقان‌کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری شهر تهران) در این رابطه می‌گوید: در سال ۹۹، تلاش همه‌جانبه‌ای برای رفع تبعیض میان بازنشستگان صندوق‌ها صورت گرفت؛ از یکسو، مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس و از سوی دیگر، تلاش هماهنگ و همسوی کانون‌های بازنشستگی، تشکل‌های بازنشستگان و فعالان مستقل، موجب شد که تا حدودی به آینده امیدوار شویم و امسال انتظار داریم که مطالبه‌ی «رفع تبعیض» به سرانجام برسد.

به گفته وی، برای رفع تبعیض باید در همین فرودین ماه، دریافتی بازنشستگان حداقل‌بگیر تامین اجتماعی با ۳۰ سال سابقه برابر با دریافتی بازنشستگان کشوری و لشگری با سابقه مشابه باشد.

دهقان‌کیا تاکید می‌کند: رفع تبعیض باید در فروردین عملی شود؛ بنابراین افزایش مستمری‌ها و متناسب‌سازی دور دوم باید در همین فروردین ماه به نتیجه برسد و احکام جدید بازنشستگان صادر شود.

او اضافه می‌کند: اگر رفع تبعیض محقق نشود، ما بازنشستگان همگی معترض خواهیم شد و دیگر به وعده‌های دولتی‌ها و مسئولان اعتنایی نخواهیم کرد.

این فعال صنفی بازنشستگان در پایان از مدیرعامل سازمان و دولتی‌ها می‌خواهد: با افزایش عادلانه مستمری‌ها و اجرای عادلانه متناسب‌سازی دور دوم، معیشت بازنشستگان در ۱۴۰۰ را بهبود ببخشند و دیگر کارگران بازنشسته مجبور نباشند با حقوق‌های یک سوم زیر خط فقر سر کنند.

مستمری 1400 دریافتی بازنشستگان کارگری در 1400
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر