کد خبر: 1057350 A

شارون بارو خواهان توقف رسیدگی به پرونده فعالان کارگران هنگ‌کنگی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری، «لی چوک یان» به همراه شش فعال کارگری دیگر به دلیل شرکت در تظاهرات ضد دولتی در سال ۲۰۱۹ مجرم شناخته شد. آن‌ها تا ۱۶ آوریل یعنی اعلام احکام نهایی با قرار وثیقه آزاد شده‌اند. 

شاران بارو (دبیر کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری) ضمن اعلام همبستگی با این فعال کارگری گفت: این پیگرد و تعقیب قانونی از دیدگاه ما محکوم است. او در اعتراض سازمان یافته اتحادیه‌های کارگری شرکت می‌کرد. این پیگرد قانونی به معنای نقض حقوق اتحادیه‌های کارگری در امور اجتماعی و اقتصادی است. همچنین اصل آزادی عمل انجمن‌های کارگری نادیده گرفته شده است. 

دبیر کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری توضیح داد: ما از دولت در هنگ کنگ می‌خواهیم که رسیدگی به اتهام علیه تمامی فعالان کارگری را کنار بگذارد و به تعهدات خود نسبت به معاهدات بین‌المللی کار و حقوق بشر پایبند باشد. 

ماده ۳۹ قانون اساسی هنگ کنگ از حق آزادی اجتماعات، اجتماعات مسالمت‌آمیز و مشارکت سیاسی حمایت می‌کند، این قانون بر اساس مقاوله‌نامه ۸۷ سازمان بین المللی کار، میثاق بین‌المللی حقوق سیاسی-مدنی و میثاق بین‌المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

اجتماعی و اقتصادی اجتماعی و فرهنگی دولت قانون قانون اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر