کد خبر: 1056762 A

در دیدار تشکل‌های کارگری قزوین با نماینده مجلس مطرح شد؛

اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر و نمایندگان سایر تشکل‌های کارگری استان قزوین با فاطمه محمدبیگی (نماینده اول مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی) دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ایلنا، در ابتدای دیدار تشکل‌های کارگری استان قزوین با نماینده مردم قزوین در مجلس، عیدعلی کریمی (دبیر خانه کارگر قزوین ) ضمن تقدیر از تلاش‌های فاطمه محمدبیگی، نماینده قزوین در مجلس، به جهت پیگیری مجدانه خواسته‌های کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی کشوری و استان افزود: از دولت و مجلس انتظار داریم برای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری مسولانه‌تر و دقیق‌تر کار عملیاتی کنند.

به گفته وی؛ وضعیت کلی اشتغال در سال گذشته مناسب‌تر از سال‌های قبل بود در عین حال انتظار آحاد جامعه این است نظارت‌ها در قیمت‌گذاری کالاها و خدمات مورد نیاز باید بیشتر و مسوولانه‌تر شود.

کریمی اقدامات و تجمع‌های مجموعه بازنشستگان را در کل کشور برای پیگیری مطالبات خوب دانست و تصریح کرد: معتقدیم مطالبات قانونی از طریق مجاری قانونی و در زمان خودش و با نظارت مجلس انجام شود تا نیاز به برگزاری تجمع‌ها نباشد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: در خرداد امسال شاهد انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را پیش‌رو داریم که امیداست شاهد مشارکت پرشورمردم باشیم.

در ادامه این نشست، عزیزالله اسدی (رئیس کانون بازنشستگان قزوین) خطاب به محمد بیگی گفت: پیگیری شما برای تحقق پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و افزایش حقوق بازنشستگان قابل تقدیر است.

اسدی با اشاره به اینکه معتقدیم هنوز سطح حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پایین است و جوابگوی مخارج زندگی آنان نیست، افزود: امیدواریم مجلس پیگیر واگذاری بخشی از سهام شستا به کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی شود.

نماینده اول قزوین در مجلس هم گفت: امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به موضوع اقتصاد و اشتغال و رفع موانع تولید اختصاص دارد، سال پربرکتی برای جامعه کارگری و بازنشستگان ایجاد شود.

وی با اشاره به رد اولیه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ از سوی مجلس نیز گفت: مجلس نسبت به تبعیض‌هایی که در نوشتن بودجه بود کاملا حساس و انقلابی عمل کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به حذف دفترچه‌های کاغذی در تامین اجتماعی افزود: اقدام شجاعانه مدیرعامل در کاهش هزینه‌های غیر ضرور و جلوگیری از بروز برخی رانت‌ها شجاعانه و قابل تقدیر است در عین حال به دنبال از بین بردن کاستی‌ها در این زمینه هستیم.

وی با اظهار اینکه با توجه به حساسیت مجلس پرداخت ۹۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی در بودجه امسال دیده شده است، افزود: مجلس عزمش را برای بازپرداخت کامل بدهی‌های دولت به جامعه مظلوم کارگری و بازنشستگان جزم کرده است.

محمدبیگی، مدیریت فعلی تامین اجتماعی ومدیریت درمان تامین اجتماعی در استان را فعال و قوی توصیف کرد و بیان داشت: راه‌اندازی بخش آنژوگرافی در بیمارستان رازی در آینده نزدیک مشکلات بیماران قلبی و عروقی استان را به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد داد.

این‌نماینده مجلس همچنین از احداث و راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی در خیابان سعدی و شهر اقبالیه در آینده خبر داد و افزود: هم اکنون در پیگیر بحث گسترش خرید خدمات پزشکی در بیمارستان‌های استان برای افزایش سطح ارایه خدمات به بیماران هستیم.

WhatsApp Image 2021-03-30 at 12.12.28

کریمی اسدی دیدار تشکلات کارگری قزوین با نماینده مجلس محمد بیگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر