کد خبر: 1056271 A

منابع کارگری از پرداخت نشدن بخشی از مطالبات مزدی و عیدی بیش از ۲۵۰ کارگر خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق زاهدان خبر می‌دهند.

کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق زاهدان به خبرنگار ایلنا گفتند: متاسفانه‌ عدم مدیریت و برنامه‌ریزی درست در شرکت‌های ریلی و نبود نظارت کافی توسط شرکت راه‌آهن بر عملکرد پیمانکاران مشکلاتی را بوجود آورده است.

به گفته این کارگران؛ آن‌ها درحالی مطالبات مربوط به دو ماه حقوق و عیدی خود را از کارفرما دریافت نکرده‌اند که کارفرمای یکی از شرکت‌های ریلی قبل از آغاز سال جدید مبلغ ۲میلیون تومان و یک ونیم میلیون تومان هم پنجم فروردین ۱۴۰۰ به حساب کارگران به صورت علی‌الحساب واریز کرده است.

آنها با بیان اینکه کارفرما مشخص نکرده پولی که به حساب کارگران واریز کرده بابت کدام مطالبات کارگران بوده است، افزودند: شنیده‌ایم پیمانکار همه منابع مالی پرداخت حقوق و عیدی کارگران ابنیه فنی جنوب شرق را از شرکت راه‌آهن دریافت کرده است اما چرا به حساب کارگران واریز نکرده را مطلع نیستیم!

به گفته کارگران‌ عدم پرداخت حقوق و عیدی به موقع کارگران باعث سلب آرامش آن‌ها شده به نوعی که خجالت‌زده خانواده‌هایشان شده‌اند.

آنها تاکید کردند: خواسته کارگران ابنیه فنی جنوب شرق از پیمانکار این است که هرچه سریعتر نسبت به پرداخت کامل حقوق و عیدی‌ها اقدام نماید تا سهم و دین خود را نسبت به این قشر مظلوم و خدمتگزار ادا کرده باشد. هرچند که دریافت حقوق و عیدی در زمان مناسب و به موقع خود حق طبیعی کارگران راه‌آهن است.

آن‌ها در خاتمه اضافه کردند: به جز تعویق حقوق  عیدی، سنوات اسفند ۹۹ به همراه بن ماه رمضان سالهای ۹۸ و۹۹ و حق لباس کار ما پرداخت نشده است. در عین حال در زمینه بیمه تامین اجتماعی هم کارگران با مشکل روبرو هستند.

راه آهن کشور کارگران ابنیه فنی راه‌آهن «جنوب شرق زاهدان» ریل صنعت کاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر