کد خبر: 1055688 A

منابع کارگری در کارخانه رنگ پارس پامچال از فروش بیش از ۱۵ تن رنگ این کارخانه، برای دریافت بخشی از مطالبات ۵ ماهه و عیدی خود خبر دادند.

منابع کارگری در کارخانه پارس پامچال با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا، گفتند: بعد از بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌های کارگران برای وصول مطالبات معوقه در روز‌های پایانی سال ۹۹، درنهایت کارگران تصمیم گرفتند با هماهنگی کارفرما برای جبران بخشی از مطالبات معوقه ۵ماه گذشته‌شان، مقدار ی از رنگ‌های دپوشده کارخانه که به حدود ۱۵ تن می‌رسید را به فروش برسانند.

یکی از کارگران در  تشریح جزئیات این خبر گفت: قبل از نوروز ۱۴۰۰ حدود ۵ ماه حقوق معوقه و ۸ ماه حق بیمه پرداخت نشده داشتیم. کارفرما می‌گفت به دلیل مشکلات مالی امکان پرداخت حقوق و عیدی کارگران را ندارد. به همین دلیل برای وصول مطالبات معوقه خود مراجعاتی را به نهادهای مختلف استان داشتیم که با بی‌تفاوتی مسئولان بی‌نتیجه ماند و حتی برخی از مسئولان از وضعیت کارگران اظهار بی‌اطلاعی می‌کردند.

او گفت: بی‌تفاوتی و بی‌اطلاعی برخی مسئولان استانی از حوادث و رویدادهای کارگری منطقه و استان جای تامل دارد. از این رو کارگرانی همانند پارس پامچال ناچارند برای ادامه حیات و تداوم اشتغال خود دست به فروش اموال مستهلک کارخانه و حتی رنگ‌های دپو شده کارخانه بزنند.

وی با بیان اینکه کارگران از وضعیت پیش آمده رضایت ندارند، در ادامه افزود: با فروش رنگ‌ها حدود ۶۰۰ میلیون تومان منابع مالی به حساب کارخانه واریز شد که حدود ۳۰۰ میلیون آن برای پرداخت دو ماه حقوق عقب افتاده و مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان هم بابت پرداخت عیدی کارگران هزینه شد. بخش از این پول هم بابت بدهی گاز، برق و تلفن کارخانه هزینه شد.

این کارگر در ادامه با بیان اینکه همه این اقدامات با هماهنگی کارفرما بوده، در خاتمه افزود: متاسفانه پولی که از فروش رنگ‌های دپوشده کارخانه بدست آمد کفاف پرداخت ۵ ماه حقوق و عیدی کارکنان اداری دفتر مرکزی را نداد و آن‌ها همچنان بدون دریافت حقوق و عیدی ایام عید را گذران می‌کنند.

کارگران پارس پامچال عیدی وحقوق فروش رنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر